SON DAKİKA
Hava Durumu

Burkon Turizm ve kongre 25 yaşında

Kongreler düzenlemek ve şirketlere kurumsal turizm hizmetleri vermek amacıyla 1 Şubat 2000 tarihinde kurulan Burkon Turizm ve Kongre bu yıl 25. yılını kutluyor

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2024 21:02
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 21:02
Kaynak: Ekometre
Burkon Turizm ve kongre 25 yaşında

Burkon Turizm ve Kongre Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker, örnek alınan, yasalara uyan ve müşteriler tarafından güven duyulan, kurumsal bir firma olmak vizyonuyla 25 yıl önce başladıkları yolculukta çeyrek asra ulaşmanın mutluluğu içinde olduklarını söyledi.

Burkon Turizm ve Kongre’nin 25. Yılı nedeniyle düzenlenen programa TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya, Genel Başkan Yardımcısı Davut Günaydın, Yönetim Kurulu Üyesi Talip Aldemir ile Güney Marmara Bölge Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu katıldı.

Programın açılışında konuşan Hasan Eker, TÜRSAB A Grubu Seyahat Acentesi ve IATA ile Amadeus üyesi bir kurum olarak Türkiye’deki kongre turizmi sektöründe faaliyet gösterirken, gerek turizm sektörüne yönelik çalışmalarda gerekse kongre organizasyonlarda her zaman ihtiyaç ve beklentileri ön plana alan bir yaklaşımla hareket ettiklerini ifade etti.

“Çalışılabilecek en iyi şirket seçilmekten mutluyuz”

Burkon Turizm ve Kongre Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, “Güvenliği ve saygınlığı, sektörel varoluşun temel bir ilkesi olarak görerek yaşama değer katmak, değişime açık olmak, alanında en iyi olmaya dair inanç ve beklentileri sürekli yükseltmek ve proaktif bir çalışma anlayışı ile sürekli ilerlemek yaklaşımıyla daha nice 25 yıllar diyoruz” şeklinde konuştu.

Burkon Turizm ve Kongre olarak, kurum çalışanları ile yapılan bağımsız araştırma sonucunda, çalışılabilecek çok iyi şirket ‘Great Place To Work’ sertifikasını almaya hak kazandıklarını da sözlerine ekleyen Hasan Eker, 2023 yılını başarıyla tamamladıklarını, eski kongrelere yenilerini eklemek suretiyle 2023’te 35 kongre organizasyonu gerçekleştirdiklerini, uluslararası kongreler düzenlediklerini ve sezon başında belirledikleri hedeflerinin yaklaşık yüzde 10 üzerine çıktıklarını, öz kaynaklarla büyümeye devam edeceklerini söyledi.

“Topluma ve kamu yararına çalışıyoruz”

Burkon Turizm ve Kongre Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker sözlerini şöyle tamamladı: “Burkon talimatlar, prosedürler ve görev tanımları ile yürütülüyor. Yapılan her şey kayıt altındadır. Yapılması gereken herhangi bir standart iş, standartlar da kayıtlara giriyor. Bir sorun olduğunda çözümü ve önlemleri görev tanımlarına ekleniyor. Dolayısı ile geçmiş bilgi birikimini sürekli olarak geleceğe taşıyoruz. Etik kurallara uymayı, sevgiyi, saygıyı, dürüstlüğü ve müşteri memnuniyetini sürekli ekibimize aşılıyoruz. Burkon’da 25 yıllık kurum kültürü, görev tanımları ve standartlar ile oluştu. Amacımız Burkon’un bu bilgi birikiminin 100 yıllar boyunca devam etmesi, hissedarlar değişse bile kurumun ayakta kalması temel hedefimizdir. Çünkü Burkon, bilime, ekonomiye, topluma ve kamu yararına çalışan bir firmadır.”

“hasan Eker’e sektörümüz adına teşekkür ediyorum”

Daha sonra konuşan TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya, BURKON Turizm ve Kongre’nin 25. yılını kutladığını belirtirken, “Hasan Eker ile dostluğumuz uzun yıllara dayanıyor. BURKON piyasada takdir edilen beğenilen, sevilen bir firma durumunda. Sektörümüz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Turizm sektörüne ilişkin değerlendirmelerde de bulunan TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Turizmde rekorlar kırıyoruz ve Türkiye bundan sonra da rekorlar kırmaya devam edecek. Çünkü Türkiye’yi merkeze alıp 4-4,5 saatlik uçuş mesafesinde Özbekistan'dan, Kazakistan'dan tutun da Arap dünyasına kadar giden bir coğrafyaya hakimiz. Avrupa’daki rakiplerimizin böyle bir imkanı yok. Yılda 100 milyon turist hedefi doğru bir hedef, çünkü yatak kapasitemiz buna müsait. Gayet iyi gidiyoruz ama yapacak çok işimiz var” şeklinde konuştu.

Toplantının devamında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya ile Burkon Turizm ve Kongre Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRSAB Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.