SON DAKİKA
Hava Durumu

Finans dünyasının kendi sırları vardır

Yazının Giriş Tarihi: 07.07.2023 11:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.07.2023 11:44

Finans sistemi şirketlere öncelik tanır. Ekonomide ticareti şirketler şekillendirir. Hele ki ekonomi için ülkeye döviz girişi önemliyse, şirketlerin atacağı adımlar daha da önemli hale gelir. 

Genelde iyi portföy yatırımcıları da şirketlerin ortaklarından oluşur. Şansın varsa piyasayı doğru okursan yatırım fırsatlarından faydalanırsın.

Çoğu küçük yatırımcı genel akışı takip etmeyi unutur. Borsanın inip çıkması, bitcoinin hareketleri yeterli zanneder. Halbuki şirketlere yönelik teşvikleri takip etseler kişiler kendileri içinde hareket alanı bulabilirler. 

 Vatandaş yaşam mücadelesi içerisinde finansı “tüyodan” ibaret sandığından, yanılgıları çok olur.  Stratejik planlama öğrendiklerinde bu sırların gizemini çözebilir hale gelirler. 

Ürünü satanı düşün hep, o nereden kâr alıyorsa senin de kazanman gereken yer orasıdır! 

Önemli olan dalgalanmaların yoğun olduğu bu süreçte kişilerin kendilerini doğru konumlandırmasıdır.

Para gezmeyi sever, sabit durmaz. Parasını gezdirmeyen de çok kâr sağlayamaz. Dövize bağlı ürün fiyatı, döviz ihtiyacının olduğu bölgelerde artar, yatırım fırsatlarına bu gözle bakmakta fayda var. Dünya değerli varlıklar sıralamasında ilk sırayı altın alsa da, sonrasında Apple, Microsoft gibi firmaların yer almasını, gümüşün 7. sırada yer almasını dikkate alırsak varlık sınıfının dijital dünya ile yakınsama yaşadığı aşikar. 

Bugünün ekonomik fırsatları dünden farklı. Ama öncelikler sırasında sürdürülebilir yaşam yer aldığına göre odağı buraya konumlandırmakta fayda var. 

Sürdürülebilir finans için bu sisteme girecek oyuncular lazım. Acemilik ile avlanmamanın tek yolu dünyayı takip edemiyorsan firmaları takip etmekten geçiyor!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.