SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan M. Ergün Turan NALASın 1. başkanvekili seçildi

Güneydoğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı (NALAS) 17. Genel Kurulu Toplantısı Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da başladı. Genel kurulda Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, NALAS’ın I. Başkanvekili seçildi ve ilk oturumun başkanlığını yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2022 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2022 13:40
Kaynak: İHA
Başkan M. Ergün Turan NALASın 1. başkanvekili seçildi

16 yerel yönetim birliğinin bir araya gelerek oluşturduğu NALAS (Güneydoğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı), kendi coğrafyasında bulunan yerel yönetim birliklerinin bir araya geldiği bir birlik. 9 bin yerel yönetimi ve aynı zamanda 80 milyonluk nüfusu temsil etmektedir. Yerel yönetim birliklerini, yerel yönetimlerin seçilmiş temsilcilerini ve yerel yönetimlerin uzmanlarını bir araya getirerek özellikle AB üyeliği sürecinde olan ülkelerin yerel yönetimleri arasındaki ortak çalışmaları destekliyor.

NALAS’ın yeni döneminde 1. Başkanvekili seçilen ve ilk toplantıya başkanlık yapan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, "Görevimiz gereği toplantıyı Türkiye adına ben yönettim. NALAS yerel yönetimlerin kapasite geliştirmesi, uluslararası standartları sağlaması ve yerel yönetimlerin sorunlarının yerel kalkınma hedeflerine uygun yönetilmesi noktasında ülkeler arası bilgi ve deneyim paylaşımı fırsatları sunan önemli bir birlik. Türkiye yerel yönetim, nüfus ve ekonomik birikim olarak birlik içerisinde temsil edilen en büyük ülkelerden biri. Bu anlamda birlikteki temsilimiz ve etkimiz bölge yönetimleri ve halkları için de bizler için de kıymet arz etmektedir" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.