SON DAKİKA
Hava Durumu

OKX, Brezilya da Web3 Cüzdan ı kullanıma sunuyor

Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü rol oynayan teknoloji şirketi ve lider kripto borsası OKX bugün Brezilya’da Kripto Borsası ve Web3 Cüzdan platformunu resmî olarak kullanıma sundu

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2023 14:30
Haber Güncellenme Tarihi: 27.11.2023 14:30
Kaynak: Ekometre
OKX, Brezilya da Web3 Cüzdan ı kullanıma sunuyor

Kullanıcılar artık Brezilya reali ile kripto satın alma özelliğinden de yararlanabilecekler. Bu önemli gelişmeyle birlikte Brezilya’daki kripto kullanıcıları da artık üst düzey güvenlik sunan, güvenilir OKX platformu üzerinden merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasına erişebiliyor ve kripto al-sat işlemleri yapabiliyorlar. OKX platformunun Brezilya’da faaliyete geçmesiyle birlikte kullanıcılar ayrıca Brezilya reali ile kripto satın alma özelliklerinden de yararlanabiliyorlar.

OKX Borsası, Brezilya’daki kullanıcılarına çok sayıda majör kripto para birimiyle al-sat işlemleri yapabilecekleri güçlü bir platform sunmakla kalmıyor, aynı zamanda stake ödülleri ve DeFi entegrasyonları gibi gelişmiş kripto özelliklerine de erişme imkânı sağlıyor.

OKX’in Brezilya’da ayrıca non-custodial (gözetimsiz) bir Web3 cüzdanı olan OKX Web3 Cüzdan’ı da kullanıma sunmasıyla birlikte OKX Brezilya kullanıcıları artık kendi varlıkları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını mümkün kılan bu kullanıcı dostu ve güvenli platform üzerinden DeFi’ye erişip varlıklarını yönetebiliyor, NFT alıp satabiliyor, dApp’leri kullanabiliyor ve daha pek çok benzersiz özelliğe erişebiliyorlar. Hem Çok Taraflı Hesaplama (MPC) teknolojisine hem de Hesap Soyutlama (AA) özelliklerine sahip ilk cüzdan olan OKX Web3 Cüzdan, teknik bilgisi daha az olan kullanıcılar için süreci basitleştirerek Web3 ekosisteminin yaygın olarak benimsenmesine de öncülük ediyor.

Bu önemli gelişmeyi değerlendiren OKX Başkanı Hong Fang konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Latin Amerika’daki en büyük kripto para piyasası olan Brezilya’da, yerelleştirilmiş platformumuzu ve hizmetlerimizi resmen kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Platformumuz, artık Brezilya’daki traderlara BRL ile kripto işlemleri yapmanın yanı sıra aradıkları derin likidite, yenilikçi araçlar, üst düzey güvenlik ve şeffaflıktan yararlanma imkânı sunuyor. Brezilya’daki kullanıcılarımız ayrıca OKX Web3 Cüzdan üzerinden DeFi, NFT’ler, dApp’ler ve çok daha fazlasına kolay ve hızlı bir şekilde erişebiliyorlar. Brezilya’da piyasa geliştikçe milyonlarca kullanıcıyla birlikte Web3 ve kripto ekonomisinde yenilikçiliğe ve büyümeye öncülük etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Kısa süre önce OKX Brezilya hem kripto kullanan hem de kripto kullanmayan kişiler arasında bir araştırma yürütmüş ve elde edilen sonuçlar, şu anda Brezilya’daki kripto kullanıcıları için en önemli endişe kaynağının güvenlik olduğunu ortaya koymuştu. Katılımcıların %92 gibi büyük bir çoğunluğu yatırımlarının güvenliği konusunda açık ve şeffaf bilgiye ihtiyaç duyduklarını ifade ederken, %85’i Rezerv Kanıtı’nın (PoR) kripto para piyasasının yasal statüsüne ve meşruiyetine olumlu katkıda bulunabileceği konusunda hemfikir olmuştu.

OKX, zk-STARKs kriptografi teknolojisi ile doğrulanan aylık, zincir üstü Rezerv Kanıtı (PoR) raporları ile güvenlik alanında da sektöre öncülük ediyor. OKX’in son PoR raporu kullanıcı varlıklarının 3 oranında rezervinin tutulduğunu ve OKX’in rezervlerinde 12,5 milyar değerinde ana varlık bulundurduğunu gösteriyor..

OKX Brezilya’nın Genel Müdürü Guilherme Sacamone ise yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “OKX olarak, Brezilya’nın merkeziyetsiz finans alanında bir kripto para ve Web3 lideri olarak muazzam potansiyelini gerçekleştirmesine destek olmaya kararlıyız. Dünya standartlarında kripto mükemmeliyetini, Brezilya piyasasına göre özel olarak uyarlanmış bir kullanıcı deneyimiyle birleştirecek şekilde tasarladığımız kapsamlı platformuz da işte bu kararlılığımızın bir sonucu olarak ortaya çıktı. Brezilya’daki kullanıcıların tek bir uygulama üzerinden hem yüksek likidite ile hızlı al-sat işlemlerine hem de güvenebilecekleri güvenli bir kişisel denetimli (self-custodial) cüzdan çözümüne ulaşmak istediklerini biliyoruz. Son anketimizin sonuçlarını göz önünde bulundurduğumuzda, güvenlik ve şeffaflığın Brezilya’daki kripto kullanıcıları için önemli öncelikler olduğunun da farkındayız. OKX olarak lider aylık PoR raporları gibi sınıfının en iyisi güvenlik özellikleriyle bunu sağlıyor olmaktan gurur duyuyoruz.”

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.