SON DAKİKA
Hava Durumu

HAKKIMIZDA

EKOMETRE Gazetesi “ekonominin gülen yüzü”

2002 yılında Ali Kenan SERTALP'in girişimiyle yayın hayatına başlayan EKOMETRE Gazetesi, 15 yıl boyunca her hafta pazartesi günleri okurlarıyla buluştu.. Basılı medyanın geldiği nokta ve dijital haberciliğe ağırlık veren yayın politikası sonucunda son yıllarda aylık olarak yayımlanmaktadır. EKOMETRE, ülkemizin ekonomi yayıncılığında önemli bir temel taşını oluşturuyor. 

İş dünyasının sesi olmak mottosuyla yayın hayatına başlayan EKOMETRE, yayın ilkelerinden taviz vermeden bugünlere taşıdığı bayrağı sürdürme kararlığında.

ekometre.com "haberiniz olsun"

Ülkemizin en eski ekonomi portallarından biri olan ekometre.com 2002 yılından beridir izleyicileriyle buluşuyor. İçeriği #EKOMETREGazetesi nden bağımsız olarak hazırlanan ekometre.com da 24 saat boyunca her haber anında sayfalarına giriliyor, okurlarına ulaşıyor. Tıklanma sayısını değil, içerik ve okurun okumak isteğini sunmak prensibiyle çalışan ekometre.com haber merkezi, haberi resimlere bölerek, araya farklı objeler koyarak okuru rahatsız etmiyor, banner reklamlarla dikkatini dağıtmıyor.

Ekonomi içeriğinin ana omurgasını oluşturduğu ekometre.com politika, gündem haberleri ve Bursa'da yaşanan gelişmeler de sayfalarında yer buluyor. PC net Dergisi tarafından “En iyi 100 Türkçe içerikli site” ödülünün yanısıra pek çok ödüle sahip olan ekometre.com ziyaretçilerinin yüzde 10 u yurtdışındaki Türk işadamlarından oluşuyor, 20 ülkeden aktif ziyaretçisi bulunuyor.

EKOMETRE’yi kimler okuyor?

EKOMETRE, ‘A Grubu’ diye nitelendirilen, üst gelir düzeyine sahip, genelde firma sahipleri olmak üzere alım kararı veren, sanayiciler işadamları ve tepe yöneticiler tarafından okunuyor..

Bunun yanısıra, SİAD’lar, Sanayi ve Ticaret Odaları, ekonomi ile ilgili bakanlar, ekonomi bürokratları, iş dünyasına hizmet veren devlet kurumları da EKOMETRE okurları arasında..

EKOMETRE’yi okuyanların sektörel dağılımı

EKOMETRE’yi, okuyan sektörlerin başında oranıyla Tekstil Sektörü geliyor. Otomotiv % 12, Mobilya % 11, İnşaat % 10 la tekstili takip ediyor.. Gıda, Banka, Ticaret ve Sanayi Odaları, SİAD’lar  % 6, Resmi ve Siyasi Kurumlar % 5, Turizm ve Müşavirlik Sektörü % 4, İletişim Sektörü % 3, Bilişim, Sağlık, Perakende, Makine, Hizmet ve Eğitim Sektörü % 2, Lojistik Sektörü de % 1 oranıyla EKOMETRE okurları arasında yerini alıyor..

EKOMETRE nasıl dağıtılıyor?

EKOMETRE GAZETESİ, 2002 yılından beridir kesintisiz olarak yayınlanıyor ve dünyadaki pek çok ekonomi yayını gibi ağırlıklı olarak abone sistemi ile okurlarıyla buluşuyor.

Sosyal medyada güçlü

Facebook, Twitter ve Instagram'da henüz takip etmedi iseniz sizi @EKOMETRE hesaplarına takipçilerimiz arasına davet ediyoruz. Binlerce takipçimizin arasına katılın, kazanın. EKOMETRE, kazandıran gazete!

EKOMETRE hangi bölgelere ulaşıyor?

EKOMETRE, yayınlandığı ilk günden itibaren İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana, Konya, G.Antep, Kayseri gibi sanayinin geliştiği büyük illerin yanısıra, İnegöl, Gemlik, Orhangazi, Karacabey, Bandırma gibi sanayileşmiş 30 kente ulaşıyor.. Ağırlıklı olarak ABD ve AB ülkeleri olmak üzere yurtdışındaki elçilikler, ticaret ateşelikleri ve abonelerine de posta kanalıyla gönderiliyor..

EKOMETRE iş dünyasıyla sıcak ilişkide..

EKOMETRE; iş dünyasına yönelik Kongreler, Uluslararası Sempozyumlar, Zirveler gibi bölgesel, ulusal ve uluslarası pekçok organizasyonda sponsor olarak yer almaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli sektörel ve genel fuarda katılımcı olarak standıyla yeralmış, Avrupa Yatırım Fuarı’nın tek Türk sponsoru olarak davet edilmiştir. Bu fuarların hepsinde ek özel baskılar yapılmış, EKOMETRE’nin güncel sayısı sunulmuş, reklamverenler ve ürünlerinin ziyaretçilerle buluşması sağlanmıştır..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.