SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Zamana dokunmak temalı amazon kadınlar resim sergisi

Ressam Melek Yıldız Ergül, akrilik boya ve karışık teknikte yaptığı soyut figüratif eserlerinden oluşan “Zamana Dokunmak” temalı “Amazon Kadınlar” resim sergisini 15 Eylül Cuma günü SANKO Sanat Galerisi’nde açacak

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 09:06
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 09:06
Zamana dokunmak temalı amazon kadınlar resim sergisi

Samsun bölgesinde yaşamış Amazon kadınlarının yaşadıkları döneme ait kültürel yaşantılarını son beş yıldır proje olarak tuvallerine yansıtmaya başladığını belirten Ergül, “Amazon kadınlarının yaşam kültürlerinde giydikleri kostümleri, kullandıkları savaş aletlerini danslarını hayata bakış tarzları duruşları, felsefelerini resimlerime yansıtarak izleyicilerime yaşanmış bir hayatı ve kültürü anlatmaya çalıştım” dedi.

Asıl amacının Amazon kadınları resimleyerek Samsun’un tarihi ve kültürel değerlerini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtmak olduğunu ifade eden Ergül, şunları kaydetti:

“Amazon Kadınlar, Samsun bölgesinde yaşayarak bir döneme iz bırakmış kültürdür. Bu sergileri proje olarak yurtiçi ve yurtdışı bölgelerde açmaya devam edeceğim. Amazonlar seri halinde çalışmalardır. Amazonlar hakkında gerekli bilgileri toplayıp hayal gücümle yoğurarak çalışmalarımı sürdürdüm. Belgesel niteliğinde değil de sanatsal öğelerle süsledim.”

Gaziantep’te geçen yıllarda çalıştaya katıldığını ve SANKO Sanat Galerisinde karma resim sergisinde eserlerini sergilediğini ifade eden Ergül, “SANKO Sanat Galerisi ev sahipliğinde Gaziantep’te açacağım ilk kişisel sergimde eserlerimi sanatseverler ile buluşturacağım için mutluyum. Tüm resim tutkunlarını eserlerimi izlemeye davet diyorum” şeklinde konuştu.

 

Melek Yıldız Ergül’ün “Zamana Dokunmak” temalı “Amazon Kadınlar” resim sergisi, SANKO Park AVM üçüncü katta bulunan SANKO Sanat Galerisi’nde 15 Eylül Cuma günü saat 17.30’da açılacak.

Ergül’ün 31. kişisel sergisinde 30 eser yer alacak.

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.