SON DAKİKA
Hava Durumu

Kariyer.net, Anadolu’nun genç yetenekleri ile buluşuyor

Kariyer.net ve kurum içi girişimi yeni nesil teknoloji kariyeri platformu Techcareer.net, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen “Yetenek Her Yerde” bölgesel kariyer fuarlarına katılmaya devam ediyor

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2024 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2024 15:10
Kaynak: Ekometre
Kariyer.net, Anadolu’nun genç yetenekleri ile buluşuyor

Kariyer.net ve kurum içi girişimi yeni nesil teknoloji kariyeri platformu Techcareer.net, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen “Yetenek Her Yerde” bölgesel kariyer fuarlarına katılmaya devam ediyor. Kayseri, Van, Trabzon ve Samsunda gerçekleşen kariyer fuarlarında gençlerle buluşan Kariyer.net ve Techcareer.net, öğrencilere kariyere başlangıç aşaması ve iş dünyası hakkında birçok bilgi aktardı. Etkinlikler Eskişehir’de gerçekleşecek fuar ile devam edecek.

Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net ve bilişim ekosistemine yetenek kazandırmayı amaçlayan yeni nesil teknoloji kariyeri platformu Techcareer.net; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin “Yetenek Her Yerde” bölgesel kariyer fuarlarında yer alıyor. Etkinlikler kapsamında sırasıyla Orta Anadolu, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz, Ege ve Güney Kariyer Fuarlarına katılan Kariyer.net ve Techcareer.net, gençlerle bir araya gelerek kariyer ve iş dünyasına yönelik soruları yanıtladı.

6 ildeki kariyer fuarlarına 100 bini aşkın kişi katıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin 2019’dan bu yana yaptığı Yetenek Her Yerde kariyer fuarları kapsamında Kariyer.net ve Techcareer.net’in ilk durağı 26 Aralık’ta Orta Anadolu Kariyer Fuarı oldu. Erciyes Üniversitesi’nin ev sahipliğini üstlendiği etkinliğe yaklaşık 30 bin kişi katıldı. Fuarda Kariyer.net ve Techcareer.net standını ziyaret edenlere, iş dünyası konusunda bilgiler aktarıldı. 3 Ocak’ta Van’da gerçekleştirilen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na Kariyer.net ve Techcareer.net, hem stant hem de oturum sahibi olarak yer aldı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki fuara, yaklaşık 50 bin kişi katıldı. Kariyer.net, “Kariyer Yolculuğuna Başlarken” adlı oturumda öğrencilerin kariyerlerini planlarken izlemesi gereken adımları anlatırken CV hazırlama ve mülakata hazırlık süreçleri hakkında önemli bilgiler aktardı. Techcareer.net de ‘’Teknolojide Kariyer’’ başlıklı oturumu ile öğrencileri bilgilendirdi.

8 Ocak’ta Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Doğu Karadeniz Fuarı’na yaklaşık 15 bin kişi katıldı. Kariyer.net ve Techcareer.net’in gerçekleştirdiği “Kariyer Yolculuğuna Başlarken” ile ‘’Teknolojide Kariyer’’ adlı oturumların ardından öğrencilerin soruları bire bir yanıtlandı. Kariyer.net, 10 Ocak’ta ise Samsun’da Orta Karadeniz Fuarı’nda stant ve oturum sahibi olarak yer aldı. Samsun Üniversitesi’nin etkinlik sahibi olduğu fuara yaklaşık 10 bin kişi katıldı. ‘’Kariyer Yolculuğuna Başlarken” oturumu katılımcı öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Akabinde Ege Kariyer Fuarı’nda Techcareer.net ile Kariyer.net genç yeteneklerle buluşurken Güney Kariyer Fuarı’nda gençlerle Kariyer.net bir araya geldi. Son olarak Kocaeli’ndeki Marmara Kariyer Fuarı’na katılan Kariyer.net ile Techcareer.net, Kocaeli ve çevre illerden gelen on binlerce katılımcı ile buluştu.

Amacımız gençlere ve yeni yeteneklere fırsat yaratmak”

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Kariyer.net CEO’su Fatih Uysal, şunları söyledi: “Gençlerin çoğu iş hayatına adım atarken birtakım bilgilere ihtiyaç duyuyor. Özellikle iş başvurusu, CV hazırlama, mülakat gibi konularda zorlanıyor, kimi zaman bu adımların tam olarak doğru şekilde atılmaması yüzünden fırsatları kaçırabiliyorlar. Biz de Kariyer.net ve Techcareer.net markalarımız ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi önderliğinde gerçekleşen bu önemli etkinliklerde yer alarak gençlerimize ve yeni yeteneklere yol göstermek, onlara fırsat yaratmak istiyoruz. Şu ana kadar Kayseri, Van, Trabzon, Samsun, Denizli, Antalya ve Kocaeli olmak üzere 7 ilde gerçekleşen kariyer fuarlarına katıldık, genç yeteneklerin sorularını yanıtladık ve onlara kariyerlerine başlangıç aşamasında destek olmaya çalıştık. 28 Şubat’ta Eskişehir’deki İç Anadolu Kariyer Fuarı’nda da genç arkadaşlarımızı bizlerle buluşmaya davet ediyorum. Bu faydalı etkinlik serisinde ne kadar genç yeteneğe dokunabilirsek o kadar mutlu oluyoruz.”

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.