SON DAKİKA
Hava Durumu

JPMorgan dan yatırım tiyoları

JPMorgan Asset Management’e göre portföyün yüzde 60’ını hisse senetlerine, yüzde 40’ını da tahvillere yatırmaya yönelik yatırım stratejisinin önümüzdeki 10 yıllık dönemde nakitten daha fazla kazanç sağlayacak

Haber Giriş Tarihi: 19.10.2023 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 19.10.2023 12:42
Kaynak: Ekometre
JPMorgan dan yatırım tiyoları

JPMorgan Asset Management’e göre portföyün yüzde 60’ını hisse senetlerine, yüzde 40’ını da tahvillere yatırmaya yönelik yatırım stratejisi cazibesini kaybetmek bir yana, önümüzdeki 10 yıllık dönemde nakitten daha fazla kazanç sağlayacak.

Kurumun stratejistleri, yayımladıkları raporda, bu stratejinin önümüzdeki 10 yıl içinde nakitten yıllık bazda 4,1 yüzde puan, enflasyondan ise 4,5 yüzde puan daha iyi performans göstereceğini belirtti. Bu durumun, bugünlerde yüzde 5’ten fazla getiri sağlayan para piyasası fonları için bile geçerli olduğunu belirttiler.

Yakın zamanda Bloomberg’in 60/40 modelinin göstergesi, tahvillerdeki çalkantının hisse senedi ve tahvillerdeki eşzamanlı satışları körükleyerek yatırımcıların daha güvenli varlıklara yönelmesine neden olması nedeniyle temmuz ayından bu yana yaklaşık yüzde 4 düştü.

JPMorgan’ın analizine göre dolar cinsinden nakit olarak 100 dolar, 10 yıl içinde sadece 133 dolar değerinde olacak. Karşılaştırıldığında, 60/40 modeli bir portföye yatırılan aynı miktar, bu süre boyunca 197 dolara çıkacak.

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.