SON DAKİKA
Hava Durumu

Getirden SAP ile global iş birliği

Getir, finans, raporlama, planlama, satın alma ve envanter yönetimi gibi global iş süreçlerini güçlendirmek amacıyla SAP ile iş birliğine imza attı. Bu sayede şirket, 9 ülkedeki iş süreçlerini daha entegre hale getirerek, global bir standardizasyona ulaşmayı hedefliyor.

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2023 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 04.01.2023 12:10
Kaynak: İHA
Getirden SAP ile global iş birliği

Getir, finans, raporlama, planlama, satın alma ve envanter yönetimi gibi global iş süreçlerini güçlendirmek amacıyla SAP ile iş birliğine imza attı. Getir, bu iş birliği ile faaliyet gösterdiği 9 ülkedeki iş süreçlerini daha entegre hale getirerek, global bir standardizasyona ulaşmayı hedefliyor.

Getir’in global iş süreçlerinde standardizasyon

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “Dünyada bir ilke imza atarak Türkiye’de başlattığımız iş modelimizle kısa sürede 3 kıtada, 9 ülkede milyonlarca müşteriye ulaştık. Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin düzenlemeleri, mevzuatları birbirinden farklılık gösterebiliyor. Binlerce çalışanın da kendine özgü iş yapış şekilleri olabiliyor. Ulaştığımız bu büyüklükte artık son derece disiplinli ve olabildiğince standart bir süreç yönetimi göstermemiz gerektiriyor. Bu süreçleri kendimiz geliştirmek yerine alanında son derece tecrübeli ve lider olan SAP iş birliği ile yapmaya karar verdik. SAP altyapısı ile tüm ülkelerde özellikle finans, satın alma ve envanter yönetimi konularında bize yakışan şekilde mükemmel iş süreci yönetimi hedefliyoruz” dedi.

Getir’in SAP ile ilerlemeye karar vermesinden büyük mutluluk duyduklarını söyleyen SAP SEFA (Güney Avrupa ve Frankofon Afrika) Bölge Başkanı Joao Paulo da Silva, “Getir’in önce bir unicorn, ardından da decacorn olmasını büyük bir heyecanla izledik. Getir’in büyüme stratejisini sunduğumuz, yenilikçi teknolojilerimiz, kanıtlanmış metodolojimiz ve en iyi uygulamaları hayata geçirme konusunda var olan sektörel birikimimiz ile destekleyeceğiz. Endirekt tedarik süreçlerinin dijitalleştirilmesiyle başlayacak projenin ilk aşamasını hızla hayata geçirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.