SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Generali Grub, 2023’te 450 Bin Euro’luk yardım yaptı

Generali Grubun dünyanın farklı coğrafyalarında, savunmasız koşullarda yaşayan insanların daha iyi yaşam şartlarına kavuşmasına yönelik çalışmalar yürüttüğü The Human Safety Net programı hem ulaştığı aile, çocuk ve mülteci sayısı hem de bağış ve yardım miktarında rekor kırdı

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2023 13:26
Haber Güncellenme Tarihi: 28.07.2023 13:26
https://ekometre.com/
Generali Grub, 2023’te 450 Bin Euro’luk yardım yaptı

The Human Safety Net Global Challenge'a katılan ülke sayısı, 2023 yılında 24’e ulaşırken, toplanan bağış miktarı 450.000 Euroya ile önceki seneye göre iki katına çıktı. Program bünyesinde yapılan çalışmalardan yararlanan aile, çocuk ve mülteci sayısı da 9.000’i geçerek geçen yılın iki katına ulaştı. Generali, çocukların eğitimleri, sağlıklı ve güvenli bir ortamda yetişmeleri, okuryazarlık oranlarının artırılması gibi hedeflerle projeler yürüten The Human Safety Net’i koşulsuz desteklemeye devam ediyor. 

Türkiye’de AÇEV iş birliği ile projeler yürütülüyor

Generali, zorlayıcı ve savunmasız koşullarda yaşayan insanlara destek olmayı hedefleyen The Human Safety Net oluşumu aracılığıyla tüm dünyada, çocukların eğitimleri, sağlıklı ve güvenli bir ortamda yetişmeleri, okuryazarlık oranlarının artırılması gibi hedeflerle projeler gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Şu ana kadar dünyanın farklı bölgelerinden 24 ülkenin katıldığı program çerçevesinde Türkiye’de, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile iş birliği yapıyor. Erken çocukluk döneminde karşılaşılan fırsat eşitsizlikleri ile mücadele etmek üzere ihtiyaç sahibi çocuklar ve onların birincil yakınları olan ebeveynlere ve aynı zamanda kadınlara yönelik bilimsel temelli eğitim programları geliştiren ve uygulayan AÇEV’in farklı projelerine koşulsuz desteğini sürdüren Generali Sigorta, bu kapsamda “Anne Destek Programı” ve “Okuyan Bir Gelecek Projesi”ni desteklemeye devam ediyor.

AÇEV tarafından geliştirilen Anne Destek Programı, 3-6 yaş arasında çocuğu olan ve sosyoekonomik olarak ihtiyaç sahibi anneleri ebeveynlik rollerinde desteklemek amacıyla uygulanıyor. Annelerin çocuk gelişimi konusunda bilgi sahibi olarak çocuklarının gelişimlerini sağlıklı şekilde desteklemeleri ve çocuklarıyla etkili iletişim kurarak aralarındaki ilişkiyi güçlendirmeleri hedefleniyor.  

AÇEV’in 4-7 yaş arası ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik olarak uyguladığı “Okuyan Bir Gelecek Projesi” ile çocukların dil becerileri geliştirilirken, onlara okuma sevgisi ve alışkanlığı edindirmek ve ebeveynlere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmak amaçlanıyor.

“Mutlu Çantam Yolda” kampanyası ile depremden etkilenen çocuklara destek olundu

Ailelerin ve toplulukların yaşamlarını dönüştürebilmelerine destek sağlamak amacıyla farklı projeler yürüten The Human Safety Net bünyesinde AÇEV ile gerçekleştirilen son projelerden biri de “Mutlu Çantam Yolda” oldu. Generali Sigorta, AÇEV iş birliğiyle hayata geçirilen “Gülmeyen Çocuk Kalmasın” kampanyası ile AÇEV’in “Mutlu Çantam Yolda” projesine bağış toplayarak kısa süre önce yaşanan büyük deprem felaketinde evleriyle birlikte kişisel eşyalarını, eğitim malzemelerini ve oyuncaklarını da kaybeden çocuklara destek oldu. AÇEV tarafından başlatılan “Mutlu Çantam Yolda” bağış projesi ile çocuklar için hijyen kiti, kırtasiye ürünleri, oyuncaklar, kitaplar ve ebeveynler için de çeşitli yönergelerden oluşan çantaları deprem bölgesindeki çocuklara ulaştırılıyor. Generali Sigorta, 1-30 Haziran tarihleri arasında devam eden bağış kampanyası ile başta çalışanları ve acentelerinin olmak üzere herkesin depremden etkilenen çocuklara destek olmalarına yardımcı oldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.