SON DAKİKA
Hava Durumu

Faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları

Faizsiz evlilik kredisi başvurularının başlayacağı tarih ve başvuru şartları yeni evlenecek çiftlerin gündeminden düşmüyor

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2023 23:30
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2023 23:30
https://ekometre.com/
Faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim beyannamesi kapsamında yeni evlenecek çiftlere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi desteği verileceğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Yapılan açıklamanın ardından faizsiz evlilik kredisi başvurularının başlayacağı tarih ve başvuru şartları gündemi meşgul etmeye başladı. Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi geri ödeme koşulları ve taksit süresi netlik kazanırken, yaş sınırı henüz açıklık kazanmadı. İşte 2023 evlilik kredisi tarihi ve şartları...

Faizsiz evlilik kredisi başvurularının başlayacağı tarih ve başvuru şartları yeni evlenecek çiftlerin gündeminden düşmüyor. Evlenmeyi düşünen ve evlilik planları yapanlar, devlet destekli iki yıl geri ödemesiz ve 48 ay vadeli 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvurularının başlayacağı tarihi mercek altına aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.

Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir." açıklamasında bulundu.

Evlilik kredisinin kaynağını kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası sağlayacak. Uluslararası standartlarda kurulacak bu sosyal amaçlı banka dijital ortamda hizmet verecek. Banka para kaynağını Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan alacak. Böylelikle bu gelirler banka tarafından kontrol edilip sosyal desteklerde kullanılacak.

"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz" Buna göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

125 bin TL evlilik desteği toplamda 72 aya yayılan bir ödeme planıyla gerçekleşecek. 48 ayda belirtilen ana para olarak ödenecek. İlk 24 ay yani iki yıl herhangi bir taksit ödemesi yapılmayacak. Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, vade sayısı ve tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti seçim beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.