SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Erdoğan: Enflasyon ortalaması yüzde 15 in altında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelen Kabine toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 3 buçuk saat sürdü

Haber Giriş Tarihi: 08.08.2023 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 08.08.2023 09:27
https://ekometre.com/
Erdoğan: Enflasyon ortalaması yüzde 15 in altında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de biraraya gelen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sona erdi. 

Beştepe’de toplanan kabinede dış politikadan ekonomiye çok sayıda önemli başlık masada olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Türkiye hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor. Kocaeli Derince Limanı mevkinde meydana gelen patlamada yaralanan kardeşlerimize Allah'tan acil şifalar diliyorum.  Ülkemiz için eser üretmeyi sürdürüyoruz. 40 yılı aşan siyasi hayatımızda mensubu olmaktan iftihar ettiğimiz milletimize hizmetten başka hiçbir gaye gütmedik. Hep daha fazla çalıştık, daha fazla koşturduk. Gözümüzü ufuktan bir an olsun ayırmadık. Ülkemizin önündeki tarihi fırsat penceresini değerlendirmekte kararlıyız. Türkiye, asırlar sonra küresel sistemin en üst ligine yükselme imkanı elde etmiştir.

Vergi uzmanı oldukları için matematiği çok iyi bildikleri için 38 tane milletvekilliğini dağıtıyorlar, eyvah yalnız kaldık diyorlar. Seçimden beri çeşitli ayak oyunlarıyla birbirlerini yemekle meşguller. Cumhurbaşkanı ile Kabinesiyle ülkenin hizmetinde bir ekip olarak tarihe bir kez daha hep beraber yazdığımız başarı destanlarıyla geçeceğiz.

"Ekonomik zorlukları göz ardı etmiyoruz"

Ekonomik zorlukları göz ardı etmiyoruz. Sokakta, pazarda, çarşıda yaşanan sıkıntıları çok yakından takip ediyoruz. Biz başkaları gibi şikayetleri karşısında millete parmak sallayanlardan, bireylere hakaret edenlerden asla olmadık. Bizim görevimiz milletimizin sesine kulak tıkamak değildir.  Yatırıma, istihdama öncelik vererek Türkiye'yi geliştirdik güçlendirdik. Sadece önceki yılların birikimi olan temel kalkınma ve demokrasi eksiklerini gidermekle kalmadık. Vatandaşlarımızın tamamına eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye her alanda refahlarını yükseltecek bir altyapı kurduk.

Hepimizi yasa boğan 6 Şubat depremlerinin izlerini silmek için 680 bin yeni konut inşa etmek üzere kolları sıvarken ülke genelinde 6,5 milyon konutu dönüştürmeyi hedefliyoruz. Bunun 1,5 milyonunu İstanbul'da ve en kısa sürede yapmamız ertelenemez mecburiyet halini almıştır. Deprem bölgesinin yeniden imarını hızlandıracak Yerinde Dönüşüm projemiz milletimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Başvuru 160 bini aşmıştır. Enerjiden tarım ve sanayiye her alanda ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerin örneklerini saatlerce saymak mümkündür.

"Enflasyon ortalaması yüzde 15'in altında"

Son 21 yılın enflasyon ortalaması yüzde 15'in altındadır. Türkiye'nin eskilerden gelen kronik sorunuyla mücadele ediyoruz. Yükselen enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara indireceğiz. Bu süreçte asla ödün vermediğimiz iki husus vardır. Bunlardan biri istihdamdır diğeri büyümedir. Türkiye Yüzyılını bu anlayış üzerinde inşa ediyoruz.

İşçisinden memuruna sabit ve dar gelirli her bir vatandaşımıza sesleniyorum. Sanayicisinden kobisine kadar ülkesinin kalkınması için hedef veren herkese sesleniyorum. İnsanlar gibi devletlerin de hayatlarında dalgalanmalar olabilir. Hem içeride ardı ardına yaşadığımız badirelerin hem bölgesel küresel krizlerin yol açtığı sıkıntıların hepsi de gelip geçicidir. Türkiye'nin gücü de imkanları da potansiyeli de büyüktür. Ayaklarımızın altındaki çakıl taşlarının bizim dikkatimizi önümüzdeki deryadan uzaklaştırmasına izin vermemeliyiz. Ülkenin milli çıkarlarını, milletin ortak menfaatlerini küçük beklenti ve endişelerin önüne koymaktır.

"Derdimizi insanımıza döküyoruz"

Milletimiz bu başarı hikayesini sadece son bir asırda bile defalarca yazdı. Çanakkale'de yazdı Milli Mücadele'de yazdı. Kıbrıs'taki soydaşlarını zulme terk etmeyerek yazdı. Gabar'da yazdı, Tendürek'te yazdı ve bütün bu destanları yazarken terör örgütlerini inlerinde işini bitirdi. Son 21 yılda verdiğimiz her mücadelede yanımızda yer alarak yazdı. Milletimiz bu başarı hikayesini kritik bir dönemde yine bizi destekleyerek yazıyor. Zaman yorulsa da bizim ülkemize ve milletimize olan hizmet aşkına yandığımız gönül asla yorulmaz.  Daha kendine başında bulunduğu yapıya bir hayrı dokunmayanların bu gönül sadasını, bu hizmet aşkını anlaması mümkün değildir. Bunların kulakları Batılı efendilerin fısıltıları dışında her söze kapalıdır. Biz hep sözümüzü milletimize söylüyor, derdimizi insanımıza döküyoruz.

"Türkiye yüzyılı basamaklarını beraberce çıkacağız"

Her bir vatandaşımıza bugüne kadar gösterdiği sabrı, vefası için şahsım milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu tarihi dönemeci de başarıyla tamamladıktan sonra Türkiye Yüzyılının basamaklarını beraberce çıkmaya devam edeceğiz.

Türkiye'nin hedeflerini ve potansiyelinin büyüklüğünden bahsederken demagoji olsun diye söylemiyoruz. Siyasi Ankara'da koltuk kavgası vermek olanlar görenler bunu anlamasa da her alanda Türkiye destan yazmaktadır. Geride bıraktığımız 2 haftalık süreçte bu hakikati tekrar görme fırsatımız oldu."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.