SON DAKİKA
Hava Durumu

CW Enerji’ye kadın istihdamına destek ödülü

CW Enerji, önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Firma, kadın istihdamına sağladığı katkı ve desteklerden dolayı Antalya İş-Kur'dan ödül aldı

Haber Giriş Tarihi: 02.01.2024 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 02.01.2024 12:03
Kaynak: Ekometre
CW Enerji’ye kadın istihdamına destek ödülü

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “Kadınların daha da güçlendirilmesi için hep birlikte el ele vermeliyiz. CW Enerji olarak, bu konuda elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz” dedi.

 

 Antalya, 02.01.2024 –CW Enerji, kadın istihdamına sağladığı katkı ve desteklerinden dolayı Antalya İş-Kur'dan ödül aldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “Ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde cinsiyet eşitsizliğinin azaltılması ve kadınların ekonomik hayata daha fazla katılım sağlaması gerektiğinin farkındayız ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Şirketimizde kadın haklarını korumak için elimizden gelen her türlü çalışmayı hayata geçiriyoruz. Kadınların toplumsal yaşamın her alanında güçlenmesi ve istihdamda daha fazla yer alması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Büyük başarı gösterdi

Kadın istihdamının artması adına şirket olarak sorumluluk almaya devam ettiklerini ifade eden Sarvan, fabrikalarında çalışan personelin %42’sinin kadın olduğunu kaydetti.

Sarvan, kadınların eğitimden sanata, bilimden siyasete kadar yaşamın her alanında güçlenmesinin büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “Firmamız Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı kapsamında 2023 yılında belirlenen Kadın Dostu İşletmelerden biri olarak %42 kadın personel istihdam oranıyla büyük başarı gösterdi. Kadın istihdamına sağladığımız katkı ve desteklerden dolayı Antalya İş-Kur'dan ödül aldık. Böylesine önemli bir ödül aldığımız için mutlu ve gururluyuz” dedi.

Kadınlarımızın her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz

Kadın istihdamının daha da artırılması ve kadınların ekonomik olarak özgürlüklerine kavuşması adına her türlü çalışmaya tam destek verdiklerini dile getiren Sarvan, şöyle devam etti: “Kadınların daha da güçlendirilmesi için hep birlikte el ele vermeliyiz. CW Enerji olarak, bu konuda elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Her alanda fırsat eşitliğini sağlamak şirket politikalarımız arasında önemli bir yerde bulunuyor. Firmamızın başarıya giden yolunda, kadın çalışanlarımızın eşsiz emekleri ve katkıları var. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımızın her koşulda yanında olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.