SON DAKİKA
Hava Durumu

ATP 2024 yılının ilk çeyreğine güçlü başladı

ATP Yazılım ve Teknoloji A.Ş. (ATP), 2024 yılının birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Haber Giriş Tarihi: 13.06.2024 12:06
Haber Güncellenme Tarihi: 13.06.2024 12:06
Kaynak: Ekometre
ATP 2024 yılının ilk çeyreğine güçlü başladı

Şirket, 2024 yılı ilk çeyreğinde yıllık bazda %43'luk artışla 396.3 milyon TL ciro elde etti. FAVÖK %39 artarak 106.8 Milyon TL'ye ulaştı. Şirketin net kârı %579'luk artışla 125.3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Sonuçları değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, ‘’Yıla planlarımız doğrultusunda güçlü bir çeyrekle başladık. Enflasyonun yüksek seviyelerde seyrettiği bir dönemde, ciro ve kârlılıkta kayda değer reel büyümeler gerçekleştirdik. Ciromuzun %61’i yabancı para birimleri üzerinden gerçekleşti. Kur artışlarının enflasyonun altında kaldığı ilk çeyrekte gösterdiğimiz performans, dengeli ve sürdürebilir iş modelimizin daha da yüksek büyüme potansiyeline sahip olduğunu göstermekte ”dedi.

Ar-Ge yatırımları ve yüksek getiri potansiyeline sahip yenilikçi projelerin şirket büyümesindeki önemini vurgulayan Cinali, “Sahip olduğumuz teknolojiler, yetkin ekip ve dikey uzmanlıklarla müşterilerimize esneklik ve rekabet avantajı kazandırıyoruz. Sermaye piyasaları ve konuk ağırlama sektörlerinin gelecek yıllardaki ihtiyaçlarını karşılayacak platformları oluşturmaktayız. Zamanlı ve güvenli verileri hızla aksiyona çeviren, yapay zekânın etkin kullanıldığı ve robotik süreçleri destekleyen çözümleri yaratmaktayız. Müşterilerimizin kullanıcılarına mükemmel bir deneyim yaşatmalarını sağlamaktayız.” dedi.

ATP’nin sürdürülebilirliğe verdiği önemi hatırlatan Cinali, “Topluma ve çevreye karşı sorumluluğumuzu işimizin önemli bir parçası haline getirdik. Geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk dijital yeşil enerji pazaryeri ATP GreenX platformuna, ülkemizin ileri gelen yeşil enerji üreticilerinin ve sanayi kuruluşlarının katılımlarıyla daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunmaktayız. Oluşturduğumuz iş birlikleri ile platformumuzun kapsamını genişletmekteyiz. İlk çeyrekte portföyümüze eklediğimiz ATP RobotX markamızla da sürdürülebilir teknolojilere ve otonom robot çözümlerine yatırım yaparak, sadece işletmelerin verimliliğini artırmayı değil, aynı zamanda çevresel etkilerini de azaltmayı hedefliyoruz.” dedi.

İleriye dönük stratejileri ve güçlü finansal performansıyla, 2024 yılına güçlü bir başlangıç yapan ATP, inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı projeleriyle önümüzdeki dönemde de büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

 

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.