SON DAKİKA
Hava Durumu

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Buü Arasında Mesleki Eğitim İşbirliği

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.Bursa Uludağ Üniversitesinde gerçekleştirilen protokol imza törenine,Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür’ün yanı sıra BUÜ Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gülşen Goncagül, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi MüdürüAli Cihan ve öğrenciler katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 16.10.2022 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 16.10.2022 11:20
Kaynak: İHA
Milli Eğitim Müdürlüğü İle Buü Arasında Mesleki Eğitim İşbirliği

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin “Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı” alanında; at yetiştiriciliği, sağlığı, temel binicilik, at bakımı ve ahır hizmetleri konusunda hayvancılık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli işgücünü yetiştirilmesi hedeflenen protokol ile bu çerçevede kurum ve okulda eğitim alan öğrencilerin mesleki eğitimi ile zorunlu stajlarının yapılması ve teknik uygulamaların öğretilmesi amaçlanıyor.

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi Mennan Pasinli Atçılık Meslek Yüksekokulu arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü; Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilgili alan öğrencilerinin kurum içinde beceri eğitimi ve staj imkânlarının sağlanması; mezun olan öğrencilere istihdam imkânı; öğrencilere yönelik kariyer günleri gerçekleştirilmesi; rehberlik ve mentorlük etkinliklerinin düzenlenmesi; öğrencilere teknik gezi ve izleme ziyaretleri düzenlenmesi,mesleki ve teknik eğitime yönelik farkındalık faaliyetleri düzenlenmesi gibi konuları çerçeveliyor.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.