SON DAKİKA
Hava Durumu

HOSABSİAD Başkanı Sezayi Sezer güven tazeledi

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İşadamları Derneği (HOSABSİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı 20 Eylül Çarşamba günü HOSAB Konferans Salonu’nda yapıldı. Divan Başkanlığını Yücel Vatansever’in, katip üyeliklerini Murat Erceiş ve Haluk Korun’un yaptığı ve tek listenin olduğu genel kurulda Sezayi Sezer güven tazeledi

Haber Giriş Tarihi: 20.09.2023 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 20.09.2023 16:06
Kaynak: Ekometre
HOSABSİAD Başkanı Sezayi Sezer güven tazeledi

HOSABSİAD’ın yeni yönetimi

HOSABSİAD’ın oybirliği ile seçilen 17.Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Sezayi Sezer, Ömer Faruk Korun, Mesut Rekkalı, Nazmi Kırımcı, Haluk Korun, Rıdvan İşbaşaran ve Fatih Sivri. HOSABSİAD Yönetim Kurulu yedek üyeleri ise Tahir Taner Acar, Sedat Sezer, Erdil Uğurlu, İbrahim Gökdağ, Ali Şener Acar, İrem Tozluyurt ve Müge Karayalçın’dan oluştu.

HOSABSİAD Denetim Kurulu asil üyeliklerine Murat Erceiş, Ümit Sırt, Erkan Pancaroğlu; yedek üyeliklerine ise Vedat Saygın, Mehmet Topak ve Naz Çelebi seçildi. Toplantıda ayrıca MARSİFED delegeleri olarak Sezayi Sezer, Ömer Faruk Korun, Fatih Sivri, Rıdvan İşbaşaran ve Haluk Korun seçildi.

Genel Kurullar 3 yılda bir yapılacak

Genel kurulda ayrıca derneğin 2 yılda bir yapılan genel kurul toplantılarının 3 yılda bir yapılmasına, Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İşadamları Derneği adındaki ‘İşadamları’ yerine ‘İş İnsanları’ ibaresinin kullanılmasına oy birliği ile karar verildi. Derneğin açık adı Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayi ve İş İnsanları Derneği oldu.

Sezer: Hosab işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz

HOSABSİAD Başkanı Sezai Sezer genel kurulda derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. HOSAB’ın kurucusu olarak bölge adına yapılan birçok iş ve işlemin dernek yerine HOSAB Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldığını vurgulayan Sezer, ‘’Derneğimiz aracılığı ile son dönemde Kahramanmaraş ve Hatay deprem bölgelerine yiyecek, koteyner vb. yardımlarda bulunduk. Bursa’da gerek eğitim gerekse sosyal sorumluluk projelerine katkı koymaya gayret ediyoruz. Yeni dönemde de HOSAB çatısı altında işbirliği içinde çalışmalarımız devam edecek’’ dedi.

Korun, bölge yatırımları ile ilgili bilgi verdi

HOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Korun da yaptığı konuşmada bölgedeki son yatırım ve çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Korun, 2019 yılında bünyelerine kattıkları Akçalar Gelişim Bölgesinde alt yapı yatırımlarının sonuna geldiklerini belirterek şunları söyledi: ‘’Akçalar Gelişim Bölgemiz de artık HOSAB’ın diğer bölgeleri ile aynı alt yapı imkanlarına sahip oluyor. Ekim ayı başından itibaren Kayapa OSB atık sularını Atıksu Arıtma Tesisimizde arıtmaya başlıyoruz. İleri arıtma kapasitemizi arttıracak yatırım ile artan su talebi karşısında sıkıntıya düşmeyeceğiz. 2 bin metreküplük su depomuzu devreye aldık. Yine artan elektrik enerjisi talebi nedeniyle Hasanağa Trafo Merkezimizden yeni hat tesisi yatırımına başladık.’’

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.