SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akıllı Şehircilik Projelerinde Uluslararası İnovasyon İttifakı

İspanya merkezli olarak sağlık sektöründe faaliyet gösteren GESEME Grup ile Bursa Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen Alliances for Innovation (İnovasyon için ittifaklar) çağrısına ortak proje hazırlayacak.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2022 14:02
Haber Güncellenme Tarihi: 22.02.2022 16:02
Akıllı Şehircilik Projelerinde Uluslararası İnovasyon İttifakı

Büyükşehir Belediyesi’nin yalnız yaşayan risk gurubundaki 65 yaş ve üzeri vatandaşları 24 takibe alan ‘Gönül Bağı’ projesi ile madde bağımlılığıyla mücadelede kullanılan ‘VR tabanlı Sağlıklı Yaşam Terapi Modeli’ projeleri, uluslararası alanda dikkat çekiyor. İspanya merkezli olarak sağlık sektöründe faaliyet gösteren GESEME Grup’tan bir heyet, hayata geçirilen akıllı sağlık uygulamalarını incelemek için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde geliştirilen ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nca uygulanan her iki projenin işleyişi ile sahadaki uygulamalar hakkında konuk heyete bilgi verildi.

Ziyarette, Bursa’da yapılan bu projelerin Avrupa Birliği’ne üye ve aday ülkelerde yaygınlaştırılması, sürdürülebilirliğinin sağlanması için yeni iş modeli geliştirilmesi yönünde görüş birliğine varıldı. Toplantıda ayrıca, Gönül Bağı Projesi ve VR Tabanlı Sağlıklı Yaşam Terapi Modeli Projesi ile ilgili genel ve teknik bilgilerin yanı sıra GESEME Grup ile Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde geliştirilecek projeler görüşüldü.

Akıllı sağlık uygulamalarıyla ilgili projelerin geliştirilmesi, daha etkin ve verimli sonuçlar elde edilmesi için fikir alışverişinde bulunulurken; bu kapsamda Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen “Alliances for Innovation” (İnovasyon için ittifaklar) çağrısına ortak proje hazırlanmasına karar verildi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.