SON DAKİKA
Hava Durumu

Yılmaz, Enflasyonla mücadelede ikinci yarıyı işaret etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, " Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 10:19
Kaynak: Ekometre
Yılmaz, Enflasyonla mücadelede ikinci yarıyı işaret etti

Cevdet Yılmaz, geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Programı kararlı bir şekilde uygulayacaklarını vurgulayarak, "Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız" ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hayati derecede öneme sahip 4 yılı aşan seçimsiz bir döneme girildiğini hatırlatan Yılmaz şunları söyledi:

"Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatımızı artırıyor, cari açığımızı düşürüyoruz. Yatırım ve üretim ile bünyemizi güçlendiriyoruz. Gerek ekonomik gerek sosyal bakımdan enflasyonla mücadele temel önceliğimizdir. Geçen sene ilan ettiğimiz programımızı kararlı bir şekilde uygulayarak bunu başaracağız.

Enflasyonla mücadelede ikinci yarıyı işaret etti

Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece yapılan ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız.

Ekonomide yapısal reformlar yaparken, kamu yönetiminin verimliliğini geliştirmeye, demokratik standartlarımızı yükseltmeye, daha etkin işleyen bir adalet sistemi tesis etmeye odaklanacağız. Amacımız demokratik istikrar içinde büyümek ve büyümenin nimetlerini tüm kesimlere adaletli bir şekilde yansıtmaktır."

Kaynak: Ekometre

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.