Bugun...
SON DAKİKA

Şahtı, şahbaz oldu!

 Tarih: 17-07-2017 00:57:00
Kenan Sertalp

Ulucami’nin batı kapısı önüne konan engelli rampasını yazdık, sosyal medyada da büyük ilgi gördü ve sonunda Vali İzzettin Küçük “kaldırılacağı ve yenisinin yapılacağı” konusunda bizi, biz de okurlarımızı bilgilendirdik. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sonunda Vali Küçük’ün söz verdiği gibi ucube kaldırıldı çok şükür. Bu konuda Türkiye’nin dört bir yanından hassasiyetle konuyu takip eden duyarlı insanlara müteşekkirim.

Ve yerine yenisi de yapıldı.

Ben bir yorum getirmeyeyim en iyisi.. Ya da Anacağızım rahmetlinin dediğini diyeyim, yetsin: “Şahtı, şahbaz oldu!”

Tek bir soru soruyorum siz okurlarıma “evinize, işyerinize böyle bir merdiven getirip taksalar kabul eder misiniz?”

Burnumuzun dibinde Mobilya Başkenti; İnegöl var. Rastgele bir telefon çevirin, karşınıza çıkan İnegöllünün ilk aklına gelen mobilyacıyı sorun. Kendi değil, kalfasına yaptırsa bundan on kat güzel olur yahu!

Gerçi; sanırım yaptıran da aynı usulle sipariş vermiş ama telefona çıkan nalbant tanıdığını önermiş, vaziyet onu gösteriyor..

“Sen de bir şey beğenmiyorsun be kardeşim”cilere peşinen söyleyeyim, Bursa’da iseler gidip baksınlar. İçeri girip o Hat Müzesi’nin her köşesindeki zerafeti bir daha görsünler. Bursa’da değillerse fotoğraflarla iktifa edecekler ama durum gayet net.

Hatta yeni yapılacak rampanın engelli kardeşlerimiz için işlevsel olması gerekiyor. Bakanlar içeriye girmenin şu anda ne kadar zor olacağını görecekler.. İstanbul Fatih Cami’ndeki gibi tekerli sandalye ile içeri girilip namaz kılınabilecek bir sistem yapılmalı.

Vali İzzettin Küçük ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan ve istirhamım lütfen bu yeni ucubenin yerine ecdada, Bursa’ya ve Ulucami’ye yakışacak bir engelli rampasının yapılması için görüşmeleri.

  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI