Bugun...
SON DAKİKA

İbrahim Burkay BTSO başkanlığına aday mı?

 Tarih: 29-06-2017 01:57:00
Kenan Sertalp

 

 

Son birkaç yıldır yapmaya çalıştığım gibi bu yıl da iftar davetlerine icabet etmedim.. Ekonomi dünyası genel olarak pahalı mekanları tercih ediyor, bence bu Ramazan’ın ruhuna uymuyor. Katıldığım üç iftardan biri basın toplantısı kıvamında olan BTSO iftarıydı.

Ticaret ve Sanayi odalarında seçimler Kasım'da. Henüz kulis kazanı kaynamaya başlamadı ama altına epey odun taşıyan var, görüyorum..

Bu arada BTSO Başkanı İbrahim Burkay çok önemli bir görev daha üstlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kamu Görevlileri Etik Kurulu'na Burkay’ı üye olarak atandı. Köksal Toptan'ın başkanlık görevini üstlendiği Kurul'un 11 üyesi var ve Burkay dışındaki tüm üyeler kamudan geliyor.

BTSO iftarından önemli başlıklar medyaya yansıdı. Ben, seçim için son viraja girilen bayram sonrası için yoğun bir program gördüm. Katıldığım ikinci iftar olan EGD Ekonomi Gazetecileri Derneği Ödül Töreni ve iftarında İstanbul iş dünyası arasında da İTO, TİM, İhracatçı Birlikleri arasında gene adaylık nabzı yokladım..

Aynı soruyu Başkan Burkay’a da sordum: “BTSO Başkanlığına aday mısınız?”

Beklediğim ve İstanbul’da da muhataplarından kesin cevap alamadığım gibi Burkay’dan da alamadım. Ama tavrı, programı, planları ve projelerinin bana söylediği şu: İbrahim Burkay, BTSO Başkanlığı koltuğuna yeniden aday. Benim söyleyeceğim de şu: Burkay bir dönem daha aday olmalı.

 

  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI