Bugun...

Limak Holding patronu Nihat Özdemir’in en büyük hayali

 Tarih: 10-03-2017 18:23:00
Kenan Sertalp

Aslında Fenerbahçe Camiası tarafından çok iyi tanınan, son dönemde üstlendiği projelerle gündemde olan Limak Holding’in mütevazı ve mektepli patronu Nihat Özdemir’in çalışma hayatına akademisyen olarak başladığını biliyor muydunuz? Eşi ile meslektaş olan Özdemir, Prof. Erbakan’ın değer verdiği, birlikte proje yaptığı bir asistanı iken, 80 öncesi karışıklıklarda üniversitede sınıf arkadaşı Sezai Bacaksız ile proje çizmek için bir büro açmışlar, eşi Gülseren hanım akademisyen olarak kalmışç Açış o açış.. Sonraları proje uygulamasına da girmişler alt yapı, otoyol, Sabiha Gökçen Havaalanı, Karadeniz otoyolu, 2. Havaalanı, turizm..

Ama Nihat beyin hayali bir türlü gerçekleşmemiş. “Otoyol yaparsınız, kim yapmış diye merak eden olmaz. Havaalanı öyle ama bütün hayalim köprü yapmaktı, 3. Köprü ve Osmangazi Köprüsü’nde hep ikinci kaldık, ihaleyi kaçırdık. Çanakkale Köprüsünde ise hayalim gerçekleşti, biz aldık..” diyor..

Bu arada “elektrik dağıtım” işinde Bursa ve civar illerin ihalesi de almış olmak Nihat beyi bu kadar işinin arasında daha bir başka mutlu ediyor, anlatırken gözleri parlıyor.

Gösterişten uzak yaptığı hayırseverliklere de kulak misafiri olduk.. Bursa Valisi İzzettin Küçük, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Yusuf Ulcay ve Başhekim Doç.Dr.Yakup Canıtez, UEDAŞ vasıtasıyla Tıp Fakültesi’ne bağışlanan cihazların devamını Nihat beyden talep ettiler..

Mühendislik okuyan kızlarımızın azlığını gören Nihat bey “Türkiye'nin Mühendis Kızları Projesi’ni hayata geçirmiş. Meslek seçimini mühendislik olarak belirlemiş olan genç kızları destekliyor ve mezun olduklarında Limak kadrolarında iş veriyor..

Bu dünyadan kazandıklarını değil, topluma kazandırdıklarını götürüyor insan.

 

  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR