Bugun...

Başbakan Yıldırım: Evlere şenlik ana muhalefet partisi

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Evlere şenlik bir ana muhalefet partimiz var. Allah böyle ana muhalefet partisini kimseye nasip etmez. Bu yüzden biz rahatsız değiliz. Çünkü memleketin meselesiyle bir işleri yok. Onlar boş işlerle, boş laflarla vakit geçiriyorlar. İşleri güçleri AK Parti ne yaptıysa onu kötülemek, ne dediyse tersini söylemek" dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 31-12-2017 16:02:00

Başbakan Yıldırım: Evlere şenlik ana muhalefet partisi

Hüsnü Bayar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Burdur 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım’a; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal eşlik etti.

Salondan yükselen ‘Burdur seninle gurur duyuyor’ sözlerine ‘Biz sizlerle gurur duyuyoruz’ diye karşılık veren Yıldırım, göller diyarı Burdur’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Dün Edirne ve Kırklareli kongrelerini tamamladıklarını hatırlatan Başbakan Yıldım, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını kaydetti. AK Parti’de bayrak değişiminin bayraklı koşulara benzemediğinin altını çizen Yıldırım, “Bizde bayrağı veren de alan da hız kesmeden yola devam ediyor. Sizler Burdur olarak her daim milli iradeyi sonuna kadar savundunuz. Burdur tercihini hem milletten, yana demokrasiden yana yaptı. Burdur tek parti zihniyetini benimsemedi, her zaman hukukun ve adaletin yanında yer aldı. 2002’de iktidara getirdiğinizi AK Parti 15 yıldır bu ülkeye hizmet ediyor, sizde destek olmaya devam ediyorsunuz. Her seçimde AK Parti’ye onun liderine desteğinizi arttırarak devam ettirdiniz. En son seçimde 1 Kasım’da yüzde 51’le yine AK Parti dediniz. 3. milletvekilliğini de az bir oyla alamadık. Bu kongre salonundan Burdur’dan söz istiyoruz. 2019’da 3’te 3 yapmaya hazır mısınız? Yeni bir destan yazmaya var mısınız? Burdur işi bitirmiş. Başkan iş sana düşüyor” ifadelerine yer verdi.

Salon müjdesi

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Burdur’un yüzde 54’le Recep Tayyip Erdoğan dediğini hatırlatan Yıldırım, “Milletin adamını Cumhurbaşkanını seçti. Milli iradeye Burdur hep sahip çıktı. Milli iradenin kesintiye uğramamasına yönelik her girişime katkı koydunuz. Bu Burdur’un onurudur, gururudur. Sizlerle gurur duyuyoruz. Salona gelirken dışarıdan salondan daha fazla kardeşimle beraber olduk. Onlar neden dışarıdalar çünkü o salon onların içeri girmesi için yeterli değil. Bir dahaki toplantımızı 3 bin 500 kişilik salonda yapacağız. O salonda bitmek üzere. Sizlerin hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

"Evlere şenlik ana muhalefet partisi"

Evlere şenlik bir ana muhalefet partisi olduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım, “Allah böyle ana muhalefet partisini kimseye nasip etmez. Bu yüzden biz rahatsız değiliz. Çünkü memleketin meselesiyle bir işleri yok. Onlar boş işlerle, boş laflarla vakit geçiriyorlar. İşleri güçleri AK Parti ne yaptıysa onu kötülemek, ne dediyse tersini söylemek. Mecliste temsilcileri de söyledi. Sır değil. ’Siz dünyanın en güzel işini de yapsanız biz beğenmeyiz kardeşim. Millet bize bunun için yetki verdi’ diyorlar. İşte ana muhalefet partisinin siyaset anlayışını, bundan daha iyi hiçbir şey özetleyemez. Siyaset beyaza siyah demek değildir. Siyaset doğruları takdir etmek, yanlışları da tenkit etmektir. Ama malesef bizim ana muhalefet partimiz henüz o siyasi ergenliğe ulaşamadı. Ama elbet bir gün olur. Herkes ne gördüyse ustasından onu icra ediyor” dedi.

"Utançlarından girecek delik aradılar"

Ana muhalefet partisinin gittiği her yerde Türkiye’yi kötülediğini Almanya örneği ile anlatan Yıldırım, “Almanya’ya gitti, Kılıçdaroğlu ne dedi, ‘Türkiye’ye gelmeyin güvenli değil. Böyle bir şey olabilir mi, bir parti başkanını bırak bir Türk vatandaşı ülkesini yabancılara şikayet eder mi yakışır mı? Bunlar siyaset yapacağım diye, AK Parti başarısız olsun diye her şeyi yapıyorlar. Ama ne yaptı Almanlar onun söylediğine inat Türkiye’ye akın akın geldiler. 31 milyona ulaştık Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısı. Bu sene ihracatta rekora gidiyoruz. 157 milyar dolarlık ihracatı yakalayacağız. Ne diyorlardı, Türkiye darbeden sonra belini doğrultamaz, yazık oldu, ekonomisi ayağa kalkamaz, işler yoluna girmez, bu darbeden sonra Türkiye artık iflah olmaz diyenler, bugün utancından girecek delik arıyorlar. Neden çünkü Türkiye bunların dediklerinin tam tersini yaptı. Türkiye büyüme 2017’nin son çeyreğinde dünyanın bir numarası oldu. Türkiye’ye de bu yakışır” diye konuştu.

Kudüs açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak açıklamasını sert bir dille eleştiren Yıldırım, “Kibirli imza atarak, kocaman bir imza atarak işi halledeceğini zannetti. Ama Ankara’dan bir ses yükseldi, Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir dedi. Ve İslam ülkeleri devlet başkanlarını acil toplantıya çağırdı. Cumhurbaşkanımız oradan bütün dünyaya ilan ettik. Dedik ki Doğu Kudüs Filistin’in başşehridir. Filistin devleti mutlaka bütün dünyada tanınmalıdır, Allah’a şükür ondan sonra BM Genel Kurulunda bizim Dışişleri Bakanımızın da dahil olması üzerine büyük gayretler gösterildi ve tek taraflı alınan bu karar kınandı ve geçersiz sayıldı. Ne diyordu Cumhurbaşkanımız, ‘Dünya beşten büyüktür’. Başından beri söylüyor. BM‘deki bu Kudüs oylamasında bir şey daha gerçekleşti dünyanın birden büyük olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Şimdi inşallah Filistin devleti tanınacak, artık yarım asırdır devam eden bu sorun geride kalacak. Bunun için de çalışmalarımızı Türkiye olarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

"Gelemeyeceğin için konuş dur"

Türkiye’nin bir yandan kalkınma ve gelişmesini sürdürürken, diğer yandan bölgede varolan anlaşmazlıkları gidermek için çok önemli inisiyatifler kullandığına vurgu yapan Binali Yıldırım, “Suriye’de devam eden ve 7 yılı bulan iç savaşı sona erdirmek için Rusya, İran’la inisiyatif aldık ve çatışmasızlık sağladık. Bundan sonra da ilk adım kalıcı barışı sağlamak olacak. Milyonlarca insan çok büyük çile çekti, 1 milyona yakın insan bu iç savaşta hayatını kaybetti. Milyonlarcası evini barkını terk etti. Türkiye burada boş durmadı 3,5 milyon kardeşimizi bağrına bastı. Türkiye kendine yakışanı yaptı. Ama ana muhalefet partisi bunu da istismar etmeyi ihmal etmedi. Bizim geleneğimizde insanlık var. Durmadı, ‘Ben gelirsem hepsini geri göndereceğim’ dedi. Gelemeyeceğin için konuş dur ne olacak” dedi.

"15 Temmuz bir dönüm noktası"

15 Temmuz’un Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğuna işaret eden Yıldırım, “2. Kurtuluş Savaşımızdır. 15 Temmuz’da sizler 81 milyon vatan evladı alçaklara karşı göğsünüzü siper ettiniz, ay yıldızlı bayrak inmedi, ezanlar dinmedi. Alçaklara yol vermediniz. 250 şehit verdik. Bir de Burdur’un evladı Akif Altay. Mekanı cennet olsun. Tüm şehitlerin mekanı cennet olsun” diye konuştu.

"Türkiye’nin itibarı yükseldi"

AK Parti teşkilatlarının Türkiye’nin birliği ve beraberliğinin güvencesi olduğunun altını çizen Yıldırım, “Milletin emanetine asla zarar vermeyeceğiz. Allah’ın izniyle bu kutlu davaya hizmet yolunda muhabbetimiz sevdamızla daha da büyüyeceğiz. Sen ben davası gütmeyeceğiz. Bayrak değişimlerini hizmet yolunda yenilenme olarak göreceğiz. Yenilenmeyi, tazelenmeyi sağlayacağız, yorulmayacağız, yılmayacağız. Durmak yok yola devam diyerek, bu yolda kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Bu yürüyüşü durdurmak isteyenlere düşmanlarını asla sevindirmeyeceğiz. 15 yıl canla başla çalıştık Türkiye’nin itibarını yükselttik. Bugün Türkiye hem dünyada hem de bölgesinde sorumluluk üstlenen önemli ülke haline geldi. Bölge barışının sağlanması için her türlü desteği sağladık. Zulüm altındaki Arakanlıları bile düşündük” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’un 18 seçilme yaşı eleştirisine tepki

Konuşmasına Burdur’da yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Yıldırım, “Burdur’a 15 yılda 6 katrilyon yatırım yaptık. Burdur daha fazlasını hak ediyor. Burdur’da 2002 yılında sadece 15 milyon dolar ihracat yapılıyordu şimdi 180 milyona çıktı. Bu büyümedir, bu kalkınmadır. Diş Hekimliği Fakültesini tamamladık, hizmete açtık. Ağlasun ağlamasın, hep beraber daha güzel günlere gidiyoruz. Öğrenci yurdu kapasitesini bin 700’den, 5 bine çıkardık. Gençlik merkezleri yaptık. Gençlerimiz bugünün de yarının da geleceğin de teminatı. Kılıçdaroğlu, gençlerin 18 yaşında seçilmesine karşı çıktı. Gençlerin siyasete girmesine aday olmasına karşı çıktılar. Bunların gençlikle ilgili söyledikleri laftan ibaret hani icraat deyince ortada yoklar. Burdur’un gençleri bunu bir kenara yazdı. 2019’a önünüze gelince onlara hatırlatın. ‘Siz 18 yaşında seçilmeye karşı çıktınız değil mi, şimdi neden geldiniz?’ diye sorun” dedi.

Hızlı tren

Burdur’a önemli sağlık yatırımları yaptıklarını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, “Burdur’da 2002’de, 97 uzman hekim vardı, bugün doktor sayısı 400’e çıktı. Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor. Gereğini yapmak lazım. Bir tane Acil 112 istasyonumuz vardı. Şimdi tam 20 tane var. İşte AK Parti farkı bu. Türkiye’nin en gelişmiş Hayvan Hastanesini de Burdur’a kazandırdık. 2003 yılına kadar Burdur’da ne kadar bölünmüş yol vardı, şimdi bakın şehir bölünmüş yollarla doldu. Belediye mi yaptı zannediyorsunuz, nerede o günler AK Parti yaptı AK Parti. Belediye yapmıyor diye banane deme halimiz mi var. Yapmazsan, biz de gereğini yaparız. Yumurtayı koysan bir uçtan uca gider dümdüz. Sadece Burdur’da 41 kilometre bölünmüş yol vardı. Bunun üzerine tam 205 kilometre bölünmüş yol yaptık. Eskişehir-Kütahya hızlı tren hattı Isparta ve Burdur’un arasından Antalya’ya iniyor. Burdur Devlet Hastanesinin ihalesini yakında yapıyoruz” diye konuştu.

Yıldırım, konuşmasını Tüm Türkiye’nin yeni yılını kutlayarak tamamladı.

İl Başkanı Volkan Mengi, AK sevdalılarla kapı kapı dolaşarak kentte 3 milletvekilliğini ve tüm belediye başkanlıklarını almak için çalıştıklarını kaydetti.

Yıldırım’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve partililer eşlik etti.

Yıldırım, konuşmasının ardından Burdur Valiliğini ziyaret etti ve daha sonra partisinin Isparta Kongresi için bu kente hareket etti.

Etiketler
  Kaynak: İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER Politika Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARA
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
19.10.2018 20:00 Galatasaray - Bursaspor
20.10.2018 16:00 İstanbul Başakşehir - Kayserispor
20.10.2018 13:30 Kasımpaşa - Teleset M. Akhisarspor
20.10.2018 19:00 Demir Grup Sivasspor - Fenerbahçe
21.10.2018 16:00 Ankaragücü - Evkur Yeni Malatyaspor
21.10.2018 13:30 Ç.Rizespor - Atiker Konyaspor
21.10.2018 16:00 Aytemiz Alanyaspor - Antalyaspor
21.10.2018 19:00 Göztepe - Beşiktaş
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Korfez SK 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
  NAMAZ VAKİTLERİ
YUKARI YUKARI