Bugun...

Başbakan Yıldırım: Evlere şenlik ana muhalefet partisi

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Evlere şenlik bir ana muhalefet partimiz var. Allah böyle ana muhalefet partisini kimseye nasip etmez. Bu yüzden biz rahatsız değiliz. Çünkü memleketin meselesiyle bir işleri yok. Onlar boş işlerle, boş laflarla vakit geçiriyorlar. İşleri güçleri AK Parti ne yaptıysa onu kötülemek, ne dediyse tersini söylemek" dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 31-12-2017 16:02:00

Başbakan Yıldırım: Evlere şenlik ana muhalefet partisi

Hüsnü Bayar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Burdur 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım’a; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal eşlik etti.

Salondan yükselen ‘Burdur seninle gurur duyuyor’ sözlerine ‘Biz sizlerle gurur duyuyoruz’ diye karşılık veren Yıldırım, göller diyarı Burdur’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Dün Edirne ve Kırklareli kongrelerini tamamladıklarını hatırlatan Başbakan Yıldım, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını kaydetti. AK Parti’de bayrak değişiminin bayraklı koşulara benzemediğinin altını çizen Yıldırım, “Bizde bayrağı veren de alan da hız kesmeden yola devam ediyor. Sizler Burdur olarak her daim milli iradeyi sonuna kadar savundunuz. Burdur tercihini hem milletten, yana demokrasiden yana yaptı. Burdur tek parti zihniyetini benimsemedi, her zaman hukukun ve adaletin yanında yer aldı. 2002’de iktidara getirdiğinizi AK Parti 15 yıldır bu ülkeye hizmet ediyor, sizde destek olmaya devam ediyorsunuz. Her seçimde AK Parti’ye onun liderine desteğinizi arttırarak devam ettirdiniz. En son seçimde 1 Kasım’da yüzde 51’le yine AK Parti dediniz. 3. milletvekilliğini de az bir oyla alamadık. Bu kongre salonundan Burdur’dan söz istiyoruz. 2019’da 3’te 3 yapmaya hazır mısınız? Yeni bir destan yazmaya var mısınız? Burdur işi bitirmiş. Başkan iş sana düşüyor” ifadelerine yer verdi.

Salon müjdesi

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Burdur’un yüzde 54’le Recep Tayyip Erdoğan dediğini hatırlatan Yıldırım, “Milletin adamını Cumhurbaşkanını seçti. Milli iradeye Burdur hep sahip çıktı. Milli iradenin kesintiye uğramamasına yönelik her girişime katkı koydunuz. Bu Burdur’un onurudur, gururudur. Sizlerle gurur duyuyoruz. Salona gelirken dışarıdan salondan daha fazla kardeşimle beraber olduk. Onlar neden dışarıdalar çünkü o salon onların içeri girmesi için yeterli değil. Bir dahaki toplantımızı 3 bin 500 kişilik salonda yapacağız. O salonda bitmek üzere. Sizlerin hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

"Evlere şenlik ana muhalefet partisi"

Evlere şenlik bir ana muhalefet partisi olduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım, “Allah böyle ana muhalefet partisini kimseye nasip etmez. Bu yüzden biz rahatsız değiliz. Çünkü memleketin meselesiyle bir işleri yok. Onlar boş işlerle, boş laflarla vakit geçiriyorlar. İşleri güçleri AK Parti ne yaptıysa onu kötülemek, ne dediyse tersini söylemek. Mecliste temsilcileri de söyledi. Sır değil. ’Siz dünyanın en güzel işini de yapsanız biz beğenmeyiz kardeşim. Millet bize bunun için yetki verdi’ diyorlar. İşte ana muhalefet partisinin siyaset anlayışını, bundan daha iyi hiçbir şey özetleyemez. Siyaset beyaza siyah demek değildir. Siyaset doğruları takdir etmek, yanlışları da tenkit etmektir. Ama malesef bizim ana muhalefet partimiz henüz o siyasi ergenliğe ulaşamadı. Ama elbet bir gün olur. Herkes ne gördüyse ustasından onu icra ediyor” dedi.

"Utançlarından girecek delik aradılar"

Ana muhalefet partisinin gittiği her yerde Türkiye’yi kötülediğini Almanya örneği ile anlatan Yıldırım, “Almanya’ya gitti, Kılıçdaroğlu ne dedi, ‘Türkiye’ye gelmeyin güvenli değil. Böyle bir şey olabilir mi, bir parti başkanını bırak bir Türk vatandaşı ülkesini yabancılara şikayet eder mi yakışır mı? Bunlar siyaset yapacağım diye, AK Parti başarısız olsun diye her şeyi yapıyorlar. Ama ne yaptı Almanlar onun söylediğine inat Türkiye’ye akın akın geldiler. 31 milyona ulaştık Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısı. Bu sene ihracatta rekora gidiyoruz. 157 milyar dolarlık ihracatı yakalayacağız. Ne diyorlardı, Türkiye darbeden sonra belini doğrultamaz, yazık oldu, ekonomisi ayağa kalkamaz, işler yoluna girmez, bu darbeden sonra Türkiye artık iflah olmaz diyenler, bugün utancından girecek delik arıyorlar. Neden çünkü Türkiye bunların dediklerinin tam tersini yaptı. Türkiye büyüme 2017’nin son çeyreğinde dünyanın bir numarası oldu. Türkiye’ye de bu yakışır” diye konuştu.

Kudüs açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak açıklamasını sert bir dille eleştiren Yıldırım, “Kibirli imza atarak, kocaman bir imza atarak işi halledeceğini zannetti. Ama Ankara’dan bir ses yükseldi, Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir dedi. Ve İslam ülkeleri devlet başkanlarını acil toplantıya çağırdı. Cumhurbaşkanımız oradan bütün dünyaya ilan ettik. Dedik ki Doğu Kudüs Filistin’in başşehridir. Filistin devleti mutlaka bütün dünyada tanınmalıdır, Allah’a şükür ondan sonra BM Genel Kurulunda bizim Dışişleri Bakanımızın da dahil olması üzerine büyük gayretler gösterildi ve tek taraflı alınan bu karar kınandı ve geçersiz sayıldı. Ne diyordu Cumhurbaşkanımız, ‘Dünya beşten büyüktür’. Başından beri söylüyor. BM‘deki bu Kudüs oylamasında bir şey daha gerçekleşti dünyanın birden büyük olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Şimdi inşallah Filistin devleti tanınacak, artık yarım asırdır devam eden bu sorun geride kalacak. Bunun için de çalışmalarımızı Türkiye olarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

"Gelemeyeceğin için konuş dur"

Türkiye’nin bir yandan kalkınma ve gelişmesini sürdürürken, diğer yandan bölgede varolan anlaşmazlıkları gidermek için çok önemli inisiyatifler kullandığına vurgu yapan Binali Yıldırım, “Suriye’de devam eden ve 7 yılı bulan iç savaşı sona erdirmek için Rusya, İran’la inisiyatif aldık ve çatışmasızlık sağladık. Bundan sonra da ilk adım kalıcı barışı sağlamak olacak. Milyonlarca insan çok büyük çile çekti, 1 milyona yakın insan bu iç savaşta hayatını kaybetti. Milyonlarcası evini barkını terk etti. Türkiye burada boş durmadı 3,5 milyon kardeşimizi bağrına bastı. Türkiye kendine yakışanı yaptı. Ama ana muhalefet partisi bunu da istismar etmeyi ihmal etmedi. Bizim geleneğimizde insanlık var. Durmadı, ‘Ben gelirsem hepsini geri göndereceğim’ dedi. Gelemeyeceğin için konuş dur ne olacak” dedi.

"15 Temmuz bir dönüm noktası"

15 Temmuz’un Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğuna işaret eden Yıldırım, “2. Kurtuluş Savaşımızdır. 15 Temmuz’da sizler 81 milyon vatan evladı alçaklara karşı göğsünüzü siper ettiniz, ay yıldızlı bayrak inmedi, ezanlar dinmedi. Alçaklara yol vermediniz. 250 şehit verdik. Bir de Burdur’un evladı Akif Altay. Mekanı cennet olsun. Tüm şehitlerin mekanı cennet olsun” diye konuştu.

"Türkiye’nin itibarı yükseldi"

AK Parti teşkilatlarının Türkiye’nin birliği ve beraberliğinin güvencesi olduğunun altını çizen Yıldırım, “Milletin emanetine asla zarar vermeyeceğiz. Allah’ın izniyle bu kutlu davaya hizmet yolunda muhabbetimiz sevdamızla daha da büyüyeceğiz. Sen ben davası gütmeyeceğiz. Bayrak değişimlerini hizmet yolunda yenilenme olarak göreceğiz. Yenilenmeyi, tazelenmeyi sağlayacağız, yorulmayacağız, yılmayacağız. Durmak yok yola devam diyerek, bu yolda kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Bu yürüyüşü durdurmak isteyenlere düşmanlarını asla sevindirmeyeceğiz. 15 yıl canla başla çalıştık Türkiye’nin itibarını yükselttik. Bugün Türkiye hem dünyada hem de bölgesinde sorumluluk üstlenen önemli ülke haline geldi. Bölge barışının sağlanması için her türlü desteği sağladık. Zulüm altındaki Arakanlıları bile düşündük” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’un 18 seçilme yaşı eleştirisine tepki

Konuşmasına Burdur’da yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Yıldırım, “Burdur’a 15 yılda 6 katrilyon yatırım yaptık. Burdur daha fazlasını hak ediyor. Burdur’da 2002 yılında sadece 15 milyon dolar ihracat yapılıyordu şimdi 180 milyona çıktı. Bu büyümedir, bu kalkınmadır. Diş Hekimliği Fakültesini tamamladık, hizmete açtık. Ağlasun ağlamasın, hep beraber daha güzel günlere gidiyoruz. Öğrenci yurdu kapasitesini bin 700’den, 5 bine çıkardık. Gençlik merkezleri yaptık. Gençlerimiz bugünün de yarının da geleceğin de teminatı. Kılıçdaroğlu, gençlerin 18 yaşında seçilmesine karşı çıktı. Gençlerin siyasete girmesine aday olmasına karşı çıktılar. Bunların gençlikle ilgili söyledikleri laftan ibaret hani icraat deyince ortada yoklar. Burdur’un gençleri bunu bir kenara yazdı. 2019’a önünüze gelince onlara hatırlatın. ‘Siz 18 yaşında seçilmeye karşı çıktınız değil mi, şimdi neden geldiniz?’ diye sorun” dedi.

Hızlı tren

Burdur’a önemli sağlık yatırımları yaptıklarını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, “Burdur’da 2002’de, 97 uzman hekim vardı, bugün doktor sayısı 400’e çıktı. Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor. Gereğini yapmak lazım. Bir tane Acil 112 istasyonumuz vardı. Şimdi tam 20 tane var. İşte AK Parti farkı bu. Türkiye’nin en gelişmiş Hayvan Hastanesini de Burdur’a kazandırdık. 2003 yılına kadar Burdur’da ne kadar bölünmüş yol vardı, şimdi bakın şehir bölünmüş yollarla doldu. Belediye mi yaptı zannediyorsunuz, nerede o günler AK Parti yaptı AK Parti. Belediye yapmıyor diye banane deme halimiz mi var. Yapmazsan, biz de gereğini yaparız. Yumurtayı koysan bir uçtan uca gider dümdüz. Sadece Burdur’da 41 kilometre bölünmüş yol vardı. Bunun üzerine tam 205 kilometre bölünmüş yol yaptık. Eskişehir-Kütahya hızlı tren hattı Isparta ve Burdur’un arasından Antalya’ya iniyor. Burdur Devlet Hastanesinin ihalesini yakında yapıyoruz” diye konuştu.

Yıldırım, konuşmasını Tüm Türkiye’nin yeni yılını kutlayarak tamamladı.

İl Başkanı Volkan Mengi, AK sevdalılarla kapı kapı dolaşarak kentte 3 milletvekilliğini ve tüm belediye başkanlıklarını almak için çalıştıklarını kaydetti.

Yıldırım’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve partililer eşlik etti.

Yıldırım, konuşmasının ardından Burdur Valiliğini ziyaret etti ve daha sonra partisinin Isparta Kongresi için bu kente hareket etti.

  Bu haber 73 defa okunmuştur.
Etiketler
  Kaynak: İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  DİĞER Politika Haberleri
  HABER ARA
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  HABER ARŞİVİ
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  NAMAZ VAKİTLERİ
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 30 20 7 3 68 32 63 +36
2 Beşiktaş 30 18 4 8 59 25 62 +34
3 Medipol Başakşehir 30 19 6 5 52 30 62 +22
4 Fenerbahçe 30 17 4 9 62 32 60 +30
5 Trabzonspor 30 12 8 10 53 44 46 +9
6 Göztepe 30 12 10 8 43 48 44 -5
7 Sivasspor 30 13 12 5 40 45 44 -5
8 Kayserispor 30 12 10 8 40 46 44 -6
9 Kasımpaşa 30 11 12 7 46 48 40 -2
10 Yeni Malatyaspor 30 10 12 8 35 41 38 -6
11 Bursaspor 30 10 14 6 39 41 36 -2
12 Akhisarspor 30 9 13 8 39 49 35 -10
13 Antalyaspor 30 9 13 8 36 52 35 -16
14 Atiker Konyaspor 30 8 14 8 33 36 32 -3
15 Aytemiz Alanyaspor 30 9 16 5 47 53 32 -6
16 Osmanlıspor FK 30 8 14 8 44 50 32 -6
17 Gençlerbirliği 30 7 14 9 35 49 30 -14
18 Karabükspor 30 3 24 3 20 70 12 -50
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 32 18 5 9 63 36 63 +27
2 MKE Ankaragücü 32 17 7 8 51 33 59 +18
3 Ümraniyespor 32 17 8 7 46 31 58 +15
4 Boluspor 32 17 10 5 50 28 56 +22
5 Gazişehir Gaziantep FK 32 15 9 8 55 33 53 +22
6 Altınordu 32 15 10 7 54 43 52 +11
7 BB Erzurumspor 32 13 9 10 51 42 49 +9
8 Elazığspor 32 13 11 8 50 38 47 +12
9 Balıkesirspor Baltok 32 14 11 7 51 45 46 +6
10 İstanbulspor 32 13 12 7 39 37 46 +2
11 Adanaspor 32 12 13 7 41 49 43 -8
12 Giresunspor 32 11 13 8 43 39 41 +4
13 Eskişehirspor 32 11 14 7 58 54 37 +4
14 Adana Demirspor 32 10 15 7 42 46 37 -4
15 Denizlispor 32 9 15 8 38 46 35 -8
16 Samsunspor 32 7 11 14 28 41 35 -13
17 Manisaspor 32 7 22 3 30 73 15 -43
18 Gaziantepspor 32 2 26 4 14 90 1 -76
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 32 22 4 6 60 14 72 +46
2 Menemen Belediyespor 32 21 4 7 62 22 70 +40
3 Afjet Afyonspor 32 20 5 7 60 29 67 +31
4 Sivas Belediyespor 32 18 5 9 54 27 63 +27
5 Keçiörengücü 32 18 7 7 74 37 61 +37
6 Sancaktepe Belediyespor 32 15 6 11 51 30 56 +21
7 İnegölspor 32 16 9 7 47 40 55 +7
8 Sarıyer 32 13 14 5 42 41 44 +1
9 Etimesgut Belediyespor 32 11 13 8 39 40 41 -1
10 Kastamonuspor 1966 32 12 17 3 42 44 39 -2
11 Tokatspor 32 10 13 9 35 45 39 -10
12 Eyüpspor 32 11 16 5 52 60 38 -8
13 Amed Sportif 32 10 14 8 36 40 35 -4
14 Bodrumspor 32 9 16 7 37 52 34 -15
15 Bucaspor 32 9 15 8 46 57 32 -11
16 Tuzlaspor 32 8 16 8 37 49 32 -12
17 Kocaeli Birlikspor 32 4 24 4 28 73 13 -45
18 Mersin İdmanyurdu 32 1 30 1 19 121 17 -102
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 32 23 3 6 60 22 75 +38
2 Kemerspor 2003 32 15 6 11 61 41 56 +20
3 Bayburt Grup Özel İdare 32 15 6 11 44 29 56 +15
4 Ofspor 32 15 11 6 38 26 51 +12
5 Bayrampaşa 32 14 9 9 39 33 51 +6
6 Düzcespor 32 13 7 12 39 33 51 +6
7 Halide Edip Adıvar SK 32 13 8 11 44 29 50 +15
8 Erbaaspor 32 12 11 9 44 40 45 +4
9 Batman Petrolspor 32 11 10 11 40 34 44 +6
10 Yeni Altındağ Bld. 32 10 13 9 39 42 39 -3
11 Çatalcaspor 32 9 13 10 27 35 37 -8
12 Kozan Belediyespor 32 10 16 6 40 49 36 -9
13 Yomraspor 32 9 14 9 22 40 36 -18
14 Erzin Belediyespor 32 9 17 6 32 51 33 -19
15 Bergama Belediyespor 32 8 16 8 34 53 32 -19
16 12 Bingölspor 32 6 13 13 27 41 31 -14
17 Orhangazi Belediyespor 32 6 14 12 30 47 30 -17
18 Çanakkale Dardanel SK 32 5 16 11 34 49 26 -15
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
20.04.2018 20:00 İstanbul Başakşehir 3 - 1 Kayserispor
21.04.2018 19:00 Aytemiz Alanyaspor 2 - 3 Galatasaray
21.04.2018 16:00 Trabzonspor 0 - 2 Demir Grup Sivasspor
21.04.2018 13:30 Gençlerbirliği 0 - 3 Osmanlispor FK
21.04.2018 13:30 Kardemir Karabükspor 1 - 4 Bursaspor
22.04.2018 16:00 Atiker Konyaspor 2 - 0 Kasımpaşa
22.04.2018 16:00 Teleset M. Akhisarspor 1 - 1 Göztepe
22.04.2018 19:00 Beşiktaş 3 - 1 Evkur Yeni Malatyaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
28.04.2018 15:30 Denizlispor - Gaziantepspor
28.04.2018 15:30 Gaziantep Bykşhr Bld. - Balıkesirspor
28.04.2018 15:30 Erzurum BB - Elazığspor
28.04.2018 15:30 Adana D.Spor - Altınordu
28.04.2018 15:30 İstanbulspor - Adanaspor
28.04.2018 15:30 Eskişehirspor - Boluspor
28.04.2018 15:30 Giresunspor - Samsunspor
28.04.2018 15:30 Umraniyespor - Ç.Rizespor
28.04.2018 15:30 Manisaspor - Ankaragücü
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
29.04.2018 15:30 Sancaktepespor - Tokatspor
29.04.2018 15:30 Kastamonuspor - Bucaspor
29.04.2018 15:30 Afjet Afyonspor - Keçiörengücü
29.04.2018 15:30 Etimesgut Belediyespor - Menemen Bld.
29.04.2018 15:30 Eyüpspor - Bodrumspor
29.04.2018 15:30 Sarıyer - 4 Eylül Bld.
29.04.2018 15:30 İnegölspor - Mersin İ.Y.
29.04.2018 15:30 Amed Sportif - Hatayspor
29.04.2018 15:30 Kocaeli Birlik Spor - Tuzlaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
29.04.2018 15:30 Bayburt Genclikspor - Tekirova Bld.
29.04.2018 15:30 Kozan Belediyespor - Bayrampaşa
29.04.2018 15:30 Ofspor - Duzcespor
29.04.2018 15:30 Yeni Altindag Belediyespor - Dardanelspor
29.04.2018 15:30 Bergama Belediyespor - Yomraspor
29.04.2018 15:30 Halide Edip Adivar Spor - Orhangazispor
29.04.2018 15:30 Manisa Büyükşehir Belediyespor - Catalcaspor
29.04.2018 15:30 Erbaaspor - Erzin Belediyespor
29.04.2018 15:30 Batman Pet. - 12 Bingolspor
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI