Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   % -1,6
   BIST
  • DOLAR
   3,77
   % 0,06
   Dolar
  • EURO
   4,64
   % 0,09
   Euro
  • ALTIN
   162,43
   % -0,05
   AltınBaşbakan Yıldırım: Evlere şenlik ana muhalefet partisi

Tarih: 31-12-2017 16:02:00 + -


AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, "Evlere şenlik bir ana muhalefet partimiz var. Allah böyle ana muhalefet partisini kimseye nasip etmez. Bu yüzden biz rahatsız değiliz. Çünkü memleketin meselesiyle bir işleri yok. Onlar boş işlerle, boş laflarla vakit geçiriyorlar. İşleri güçleri AK Parti ne yaptıysa onu kötülemek, ne dediyse tersini söylemek" dedi.


Başbakan Yıldırım: Evlere şenlik ana muhalefet partisi

Hüsnü Bayar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Burdur 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım’a; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal eşlik etti.

Salondan yükselen ‘Burdur seninle gurur duyuyor’ sözlerine ‘Biz sizlerle gurur duyuyoruz’ diye karşılık veren Yıldırım, göller diyarı Burdur’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Dün Edirne ve Kırklareli kongrelerini tamamladıklarını hatırlatan Başbakan Yıldım, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını kaydetti. AK Parti’de bayrak değişiminin bayraklı koşulara benzemediğinin altını çizen Yıldırım, “Bizde bayrağı veren de alan da hız kesmeden yola devam ediyor. Sizler Burdur olarak her daim milli iradeyi sonuna kadar savundunuz. Burdur tercihini hem milletten, yana demokrasiden yana yaptı. Burdur tek parti zihniyetini benimsemedi, her zaman hukukun ve adaletin yanında yer aldı. 2002’de iktidara getirdiğinizi AK Parti 15 yıldır bu ülkeye hizmet ediyor, sizde destek olmaya devam ediyorsunuz. Her seçimde AK Parti’ye onun liderine desteğinizi arttırarak devam ettirdiniz. En son seçimde 1 Kasım’da yüzde 51’le yine AK Parti dediniz. 3. milletvekilliğini de az bir oyla alamadık. Bu kongre salonundan Burdur’dan söz istiyoruz. 2019’da 3’te 3 yapmaya hazır mısınız? Yeni bir destan yazmaya var mısınız? Burdur işi bitirmiş. Başkan iş sana düşüyor” ifadelerine yer verdi.

Salon müjdesi

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Burdur’un yüzde 54’le Recep Tayyip Erdoğan dediğini hatırlatan Yıldırım, “Milletin adamını Cumhurbaşkanını seçti. Milli iradeye Burdur hep sahip çıktı. Milli iradenin kesintiye uğramamasına yönelik her girişime katkı koydunuz. Bu Burdur’un onurudur, gururudur. Sizlerle gurur duyuyoruz. Salona gelirken dışarıdan salondan daha fazla kardeşimle beraber olduk. Onlar neden dışarıdalar çünkü o salon onların içeri girmesi için yeterli değil. Bir dahaki toplantımızı 3 bin 500 kişilik salonda yapacağız. O salonda bitmek üzere. Sizlerin hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

"Evlere şenlik ana muhalefet partisi"

Evlere şenlik bir ana muhalefet partisi olduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım, “Allah böyle ana muhalefet partisini kimseye nasip etmez. Bu yüzden biz rahatsız değiliz. Çünkü memleketin meselesiyle bir işleri yok. Onlar boş işlerle, boş laflarla vakit geçiriyorlar. İşleri güçleri AK Parti ne yaptıysa onu kötülemek, ne dediyse tersini söylemek. Mecliste temsilcileri de söyledi. Sır değil. ’Siz dünyanın en güzel işini de yapsanız biz beğenmeyiz kardeşim. Millet bize bunun için yetki verdi’ diyorlar. İşte ana muhalefet partisinin siyaset anlayışını, bundan daha iyi hiçbir şey özetleyemez. Siyaset beyaza siyah demek değildir. Siyaset doğruları takdir etmek, yanlışları da tenkit etmektir. Ama malesef bizim ana muhalefet partimiz henüz o siyasi ergenliğe ulaşamadı. Ama elbet bir gün olur. Herkes ne gördüyse ustasından onu icra ediyor” dedi.

"Utançlarından girecek delik aradılar"

Ana muhalefet partisinin gittiği her yerde Türkiye’yi kötülediğini Almanya örneği ile anlatan Yıldırım, “Almanya’ya gitti, Kılıçdaroğlu ne dedi, ‘Türkiye’ye gelmeyin güvenli değil. Böyle bir şey olabilir mi, bir parti başkanını bırak bir Türk vatandaşı ülkesini yabancılara şikayet eder mi yakışır mı? Bunlar siyaset yapacağım diye, AK Parti başarısız olsun diye her şeyi yapıyorlar. Ama ne yaptı Almanlar onun söylediğine inat Türkiye’ye akın akın geldiler. 31 milyona ulaştık Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısı. Bu sene ihracatta rekora gidiyoruz. 157 milyar dolarlık ihracatı yakalayacağız. Ne diyorlardı, Türkiye darbeden sonra belini doğrultamaz, yazık oldu, ekonomisi ayağa kalkamaz, işler yoluna girmez, bu darbeden sonra Türkiye artık iflah olmaz diyenler, bugün utancından girecek delik arıyorlar. Neden çünkü Türkiye bunların dediklerinin tam tersini yaptı. Türkiye büyüme 2017’nin son çeyreğinde dünyanın bir numarası oldu. Türkiye’ye de bu yakışır” diye konuştu.

Kudüs açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak açıklamasını sert bir dille eleştiren Yıldırım, “Kibirli imza atarak, kocaman bir imza atarak işi halledeceğini zannetti. Ama Ankara’dan bir ses yükseldi, Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir dedi. Ve İslam ülkeleri devlet başkanlarını acil toplantıya çağırdı. Cumhurbaşkanımız oradan bütün dünyaya ilan ettik. Dedik ki Doğu Kudüs Filistin’in başşehridir. Filistin devleti mutlaka bütün dünyada tanınmalıdır, Allah’a şükür ondan sonra BM Genel Kurulunda bizim Dışişleri Bakanımızın da dahil olması üzerine büyük gayretler gösterildi ve tek taraflı alınan bu karar kınandı ve geçersiz sayıldı. Ne diyordu Cumhurbaşkanımız, ‘Dünya beşten büyüktür’. Başından beri söylüyor. BM‘deki bu Kudüs oylamasında bir şey daha gerçekleşti dünyanın birden büyük olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Şimdi inşallah Filistin devleti tanınacak, artık yarım asırdır devam eden bu sorun geride kalacak. Bunun için de çalışmalarımızı Türkiye olarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

"Gelemeyeceğin için konuş dur"

Türkiye’nin bir yandan kalkınma ve gelişmesini sürdürürken, diğer yandan bölgede varolan anlaşmazlıkları gidermek için çok önemli inisiyatifler kullandığına vurgu yapan Binali Yıldırım, “Suriye’de devam eden ve 7 yılı bulan iç savaşı sona erdirmek için Rusya, İran’la inisiyatif aldık ve çatışmasızlık sağladık. Bundan sonra da ilk adım kalıcı barışı sağlamak olacak. Milyonlarca insan çok büyük çile çekti, 1 milyona yakın insan bu iç savaşta hayatını kaybetti. Milyonlarcası evini barkını terk etti. Türkiye burada boş durmadı 3,5 milyon kardeşimizi bağrına bastı. Türkiye kendine yakışanı yaptı. Ama ana muhalefet partisi bunu da istismar etmeyi ihmal etmedi. Bizim geleneğimizde insanlık var. Durmadı, ‘Ben gelirsem hepsini geri göndereceğim’ dedi. Gelemeyeceğin için konuş dur ne olacak” dedi.

"15 Temmuz bir dönüm noktası"

15 Temmuz’un Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğuna işaret eden Yıldırım, “2. Kurtuluş Savaşımızdır. 15 Temmuz’da sizler 81 milyon vatan evladı alçaklara karşı göğsünüzü siper ettiniz, ay yıldızlı bayrak inmedi, ezanlar dinmedi. Alçaklara yol vermediniz. 250 şehit verdik. Bir de Burdur’un evladı Akif Altay. Mekanı cennet olsun. Tüm şehitlerin mekanı cennet olsun” diye konuştu.

"Türkiye’nin itibarı yükseldi"

AK Parti teşkilatlarının Türkiye’nin birliği ve beraberliğinin güvencesi olduğunun altını çizen Yıldırım, “Milletin emanetine asla zarar vermeyeceğiz. Allah’ın izniyle bu kutlu davaya hizmet yolunda muhabbetimiz sevdamızla daha da büyüyeceğiz. Sen ben davası gütmeyeceğiz. Bayrak değişimlerini hizmet yolunda yenilenme olarak göreceğiz. Yenilenmeyi, tazelenmeyi sağlayacağız, yorulmayacağız, yılmayacağız. Durmak yok yola devam diyerek, bu yolda kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Bu yürüyüşü durdurmak isteyenlere düşmanlarını asla sevindirmeyeceğiz. 15 yıl canla başla çalıştık Türkiye’nin itibarını yükselttik. Bugün Türkiye hem dünyada hem de bölgesinde sorumluluk üstlenen önemli ülke haline geldi. Bölge barışının sağlanması için her türlü desteği sağladık. Zulüm altındaki Arakanlıları bile düşündük” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’un 18 seçilme yaşı eleştirisine tepki

Konuşmasına Burdur’da yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Yıldırım, “Burdur’a 15 yılda 6 katrilyon yatırım yaptık. Burdur daha fazlasını hak ediyor. Burdur’da 2002 yılında sadece 15 milyon dolar ihracat yapılıyordu şimdi 180 milyona çıktı. Bu büyümedir, bu kalkınmadır. Diş Hekimliği Fakültesini tamamladık, hizmete açtık. Ağlasun ağlamasın, hep beraber daha güzel günlere gidiyoruz. Öğrenci yurdu kapasitesini bin 700’den, 5 bine çıkardık. Gençlik merkezleri yaptık. Gençlerimiz bugünün de yarının da geleceğin de teminatı. Kılıçdaroğlu, gençlerin 18 yaşında seçilmesine karşı çıktı. Gençlerin siyasete girmesine aday olmasına karşı çıktılar. Bunların gençlikle ilgili söyledikleri laftan ibaret hani icraat deyince ortada yoklar. Burdur’un gençleri bunu bir kenara yazdı. 2019’a önünüze gelince onlara hatırlatın. ‘Siz 18 yaşında seçilmeye karşı çıktınız değil mi, şimdi neden geldiniz?’ diye sorun” dedi.

Hızlı tren

Burdur’a önemli sağlık yatırımları yaptıklarını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, “Burdur’da 2002’de, 97 uzman hekim vardı, bugün doktor sayısı 400’e çıktı. Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor. Gereğini yapmak lazım. Bir tane Acil 112 istasyonumuz vardı. Şimdi tam 20 tane var. İşte AK Parti farkı bu. Türkiye’nin en gelişmiş Hayvan Hastanesini de Burdur’a kazandırdık. 2003 yılına kadar Burdur’da ne kadar bölünmüş yol vardı, şimdi bakın şehir bölünmüş yollarla doldu. Belediye mi yaptı zannediyorsunuz, nerede o günler AK Parti yaptı AK Parti. Belediye yapmıyor diye banane deme halimiz mi var. Yapmazsan, biz de gereğini yaparız. Yumurtayı koysan bir uçtan uca gider dümdüz. Sadece Burdur’da 41 kilometre bölünmüş yol vardı. Bunun üzerine tam 205 kilometre bölünmüş yol yaptık. Eskişehir-Kütahya hızlı tren hattı Isparta ve Burdur’un arasından Antalya’ya iniyor. Burdur Devlet Hastanesinin ihalesini yakında yapıyoruz” diye konuştu.

Yıldırım, konuşmasını Tüm Türkiye’nin yeni yılını kutlayarak tamamladı.

İl Başkanı Volkan Mengi, AK sevdalılarla kapı kapı dolaşarak kentte 3 milletvekilliğini ve tüm belediye başkanlıklarını almak için çalıştıklarını kaydetti.

Yıldırım’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve partililer eşlik etti.

Yıldırım, konuşmasının ardından Burdur Valiliğini ziyaret etti ve daha sonra partisinin Isparta Kongresi için bu kente hareket etti.
Kaynak: İHAEtiketler :

DİĞER Politika Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Porsche kompakt SUV Macan
  resim yok
 • EGD Ödül Töreni 2017
  EGD Ödül Töreni 2017
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
  Neşet Ertaş Evvelim Sen Oldun
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI